Po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w gminie. Podczas 24. finału WOŚP udało się zebrać ponad 9 tys. zł, a kwota ta cały czas rośnie, bo wkrótce powiększy się o pieniądze z licytacji charytatywnych przeprowadzonych na Allegro.
Sala płakała ze śmiechu
Finał WOŚP odbył się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, który wspierany był przez 21 wolontariuszy, kwestujących na terenie gminy Purda. Dzień pełen emocji i rozrywki rozpoczął się w GOK-u o godz. 12 występem cheerleaderek. Po energicznym układzie tanecznym scenę przejęło Koło Gospodyń Wiejskich „Szczęściary” ze Szczęsnego. Panie zaprezentowały kilka autorskich piosenek oraz skecze. Po występie wokalno-kabaretowym na scenę wkroczyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Pomoc Maltańska” z Klebarka Wielkiego i ratownicy medyczni z PCK. Zebrani w GOK-u goście mogli zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
Kolejnym punktem wielkoorkiestrowego programu był występ grupy wokalno-instrumentalno-kabaretowej „Silna Grupa Na Wezwanie” ze Świątek. Zespół porwał publiczność swoim kabaretowym występem, która zaśmiewała się do łez. Część muzyczna przygotowanego programu również spotkała się z aplauzem publiczności.
GOK odwiedził także komendant komisariatu policji w Barczewie oraz teatr ruchu i ognia „FUEGO” z Jonkowa, który przygotował niesamowity występ. Pokaz odbył się na zewnątrz budynku, lecz pomimo zimowej aury nikt z widzów nie narzekał na niską temperaturę. Teatr ruchu i ognia przygotował niesamowity, wymagający ogromnego doświadczenia i umiejętności występ, który na długo zapadnie gościom w pamięć.
Zakończeniem tej części wydarzenia był występ dwóch tancerek ze Szkoły Tańca Przemienieccy z Olsztyna. Dziewczynki zaprezentowały dwa układy – solo i w duecie. Pomimo sporej tremy małych artystek występ udał się, a widzowie byli zachwyceni ich odwagą i umiejętnościami.
Niebo nad Klewkami zapłonęło fajerwerkami
Po godzinie 18 na scenie rozpoczęły się koncerty. Tę część finału WOŚP rozpoczęli raperzy z Klebarka Wielkiego. Mateusz Hiliński „MajkNaOn” i Max Wernik „Werbalny” dali świetny występ i zaskoczyli słuchaczy bardzo życiowymi, dojrzałymi tekstami. Po nich na scenę wkroczył zespół CONTRAST i, choć członkowie zespołu są bardzo młodzi, to zawładnęli sceną i porwali publiczność. W trakcie ich koncertu wybiła godzina 20, więc goście opuścili salę widowiskową i udali się na zewnątrz. Niebo nad Klewkami rozświetlił pokaz fajerwerków przygotowany przez Mariana Kopcińskiego. Po puszczeniu „światełka do nieba” goście wrócili na dalszą część koncertów.
Na zakończenie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystąpił zespół The Dmoks. Pięcioosobowa grupa z charyzmatyczną wokalistką zaprezentowała swoje największe przeboje i kawałki z najnowszej płyty. Występ zespołu podobał się publiczności tak bardzo, że poprosili artystów o bis.
W trakcie trwania całego wydarzenia odbywały się licytacje, z których środki również wsparły Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. obrazy lokalnych artystów, biżuteria, gadżety WOŚP i gminy Purda, książki, płyty, dekoracje, vouchery i kupony na różnego rodzaju usługi i zakupy, zdjęcia z autografami zawodniczki MMA Joanny Jędrzejczyk i piłkarza Sylwestra Czereszewskiego. W dalszym ciągu na portalu charytatywni.allegro trwają wystawione przez Gminę Purda i Gminny Ośrodek Kultury aukcje internetowe. Do wylicytowania są m.in. noclegi w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych na terenie gminy, przejażdżka bryczką, kolacja, kanapa, wysokiej klasy domofon, koszulka i spodenki treningowe z autografem Joanny Jędrzejczyk, piłka ze zdjęciem i autografem Sylwestra Czereszewskiego, wejściówki do klubu fitness, ekskluzywne pióra, wisiory z Pajtun i obrazy. Zachęcamy Państwa do licytowania – jeszcze możemy powiększyć zebraną kwotę!
Podziękowania
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie odbyłby się gdyby nie ciężka praca i zaangażowanie wielu osób, w tym 21 wolontariuszy, którzy aktywnie kwestowali. Podziękowania należą się Piotrowi Płoskiemu, wójtowi Gminy Purda, Rafałowi Wilczkowi, sekretarzowi gminy, Jolancie Wildze, przewodniczącej Rady Gminy Purda oraz prezesowi Stowarzyszenia Wigor, które również zaangażowało się w organizację Finału, Agnieszce Budziszewskiej, dyrektorowi GOK, radnym gminy – Jerzemu Pykało, Grzegorzowi Noskowi, Bożenie Ślubowskiej i Marioli Poko, sołtysom – Przemysławowi Grendzie, Agnieszce Panfil-Korzeniewskiej, Tomaszowi Piłatowi, Agnieszce Kincel, pracownikom Urzędu Gminy: Katarzynie Hul, Paulinie Popławskiej i Tomkowi Czarniewskiemu, Stowarzyszeniu WIGOR oraz wszystkim darczyńcom, artystom, którzy wystąpili podczas Finału i pozostałym osobom, które przyczyniły się do organizacji.