9 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Tragiczny finał kąpieli. Śmierć 17-latki

OstródaTragiczny finał kąpieli. Śmierć 17-latki

W sobotni wieczór w jednym z mieszkań w Ostródzie doszło do tragicznego zdarzenia: 17-letnia dziewczyna została znaleziona martwa w łazience przez swoich bliskich. Wstępne badania wskazują, że prawdopodobną przyczyną śmierci było na zatrucie tlenkiem węgla.

reklama

Tragiczne odkrycie w łazience

Sytuacja wydarzyła się w sobotę wieczorem w jednym z bloków w Ostródzie. Jak poinformowały służby, urządzenia pomiarowe wykazały obecność tlenku węgla w mieszkaniu, co mogło być bezpośrednią przyczyną tragedii.

Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce, podjął natychmiastowe działania reanimacyjne, niestety bez powodzenia. „Pomiar tlenku węgla wykazał 100 ppm w mieszkaniu” – poinformowali strażacy.

reklama

Przyczyny tragedii wciąż niejasne

Jak przekazał podkomisarz Michał Przybyłek, dziewczyna została znaleziona przez bliskich w łazience po kąpieli. „Nie wykluczamy, że prawdopodobną przyczyną śmierci mogło być zatrucie tlenkiem węgla. Dokładna przyczyna będzie ustalana w toku toczącego się postępowania”– powiedział przedstawiciel policji.

Śledztwo w toku

Na miejscu tragedii pojawił się prokurator wraz z grupą dochodzeniowo-śledczą. Ciało 17-latki zostanie zabezpieczone do badań, które mają na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności zdarzenia.

To tragiczne zdarzenie przypomina o niebezpieczeństwach związanych z obecnością tlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych. Jest to gaz niemożliwy do wykrycia bez specjalistycznych urządzeń, a jego obecność w zamkniętych przestrzeniach może prowadzić do tragedii, jak w przypadku tej młodej mieszkanki Ostródy.

reklama

Tragiczne skutki nieszczelności piecyka w Ostródzie: 11-letni chłopiec zatruty czadem

W Ostródzie w 2021 roku doszło do niebezpiecznego zdarzenia, które niemal zakończyło się tragedią: 6 lutego 11-letni chłopiec zatruł się tlenkiem węgla, zwanym potocznie czadem. Straż pożarna, która przybyła na miejsce zdarzenia, odnalazła nieprzytomne dziecko na klatce schodowej wielorodzinnego budynku przy ulicy Batorego.

Ratownicy natychmiast podjęli działania mające na celu uratowanie życia chłopca. Został on przekazany ratownikom pogotowia, a w trakcie transportu do szpitala, na szczęście, odzyskał przytomność. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną zatrucia była nieszczelność piecyka w łazience mieszkania, w którym przebywał chłopiec.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
31 grudnia 2023 12:40

czujnik czadu można kupić już za 30 złotych… tylko tyle. Ludzie którzy mają piecyki gazowe w mieszkaniu powinni zaopatrzyć się w takie proste urządzenie.

Dom
31 grudnia 2023 09:56

Warto kupić czujnik tlenku węgla.Szczegolnie kiedy mamy stary piecyk albo administrator ma umowę z kiepskim kominiarzem.

Polecane
Ogłoszenia