7 C
Olsztyn
piątek, 1 marca, 2024
reklama

Kampanii wyborcza w Olsztynie już ruszyła?

OlsztynKampanii wyborcza w Olsztynie już ruszyła?

Politycy Koalicji Obywatelskiej już rozpoczęli kampanię przed wyborami samorządowymi? Na otwarciu hali Urania rozdawali promujące ich wydawnictwo.

reklama

Promocja podczas imprezy miejskiej

Chociaż wybory samorządowe mają się odbyć dopiero wiosną przyszłego roku, niektórzy politycy chyba już się przygotowują do kampanii, a okazją do promocji okazała się uroczystość otwarcia sportowo-widowiskowej hali Urania.

Olsztyńscy radni z Koalicji Obywatelskiej rozdawali osobom uczestniczącym w inauguracji obiektu gazetkę „Porozmawiajmy o Olsztynie”, promującą ich ugrupowanie. Niektórzy mogli uznać, że to właśnie Koalicji Obywatelskiej miasto zawdzięcza nie tylko halę Urania, ale też wszystkie inne inwestycje i pozytywne zmiany.

reklama

Robert Szewczyk prezydentem Olsztyna?

Z lektury rozdawanego wydawnictwa wynika, że Koalicja Obywatelska chce w nadchodzących wyborach samorządowych wystawić kandydaturę obecnego przewodniczącego Rady Miasta Olsztyna Roberta Szewczyka. Można to wywnioskować z obszernego wywiadu, między innymi poruszającego temat konieczności zmiany pokoleniowej we władzach miasta.

Sam Robert Szewczyk oficjalnie startu w wyborach nie ogłosił, ale go wyraźnie zasugerował.

– Olsztyn staje przed niezwykłą w jego historii szansą rozwoju. Perspektywa pozyskania środków z KPO, efektywnej współpracy z rządem oraz ważnej zmiany pokoleniowej nada naszemu miastu całkowicie nowy wymiar. Jeżeli moja kandydatura pozwoli zrealizować powyższe cele, z pełną odpowiedzialnością rozważę swój start w wyborach – mówił „Gazecie Wyborczej” Robert Szewczyk.

reklama

Platforma Obywatelska wyciągnęła wnioski?

Wygląda na to, że Platforma Obywatelska wyciągnęła wnioski z błędów, które popełniła w przeszłości. Tym razem nie zamierza czekać z rozpoczęciem kampanii do ostatniego momentu. Ostatnio długo nie była w stanie wskazać konkretnego kandydata, co skutkowało tym, że nawet w drugiej turze nie miała swojego reprezentanta w Olsztynie.

Robert Szewczyk w ostatnim czasie promuje się jako przewodniczący rady miasta i można się spodziewać nasilenia jego kampanii.

W „Porozmawiajmy o Olsztynie” zaprezentowano także sylwetki innych radnych Koalicji Obywatelskiej: Łukasza Łukaszewskiego, Pawła Klonowskiego, Joanny Misiewicz, Ewy Zakrzewskiej, Haliny Ciunel, Wiktora Wójcika, Tomasza Głażewskiego i Marty Kamińskiej. Według wydawnictwa mają być specjalistami w zakresie zdrowia, inwestycji, sportu i ekologii.

Czy nowa strategia okaże się skuteczna, dowiemy się po wyborach.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
29 grudnia 2023 15:04

c e n z u r a

Cenzura
30 grudnia 2023 20:39

A napisali w tej gazetce że przeznaczono na tuskową kancelarię rekordowe 2mld i jak się to ma do tych 3mld na chore dzieci tak szumnie ogłaszane?

Polecane
Ogłoszenia