10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Świąteczna impreza dla dzieci w Olsztynie – spotkaj Mikołaja Kopernika i dołącz do festynu

OlsztynŚwiąteczna impreza dla dzieci w Olsztynie – spotkaj Mikołaja Kopernika i dołącz...

W Olsztynie po raz kolejny odbędzie się rodzinna impreza świąteczna. Wydarzenie pod hasłem „Zdrowe i bezpieczne święta” tradycyjnie podkreśla znaczenie spędzania czasu z najbliższymi w okresie świątecznym, wynosząc uważność i rodzinne ciepło ponad codzienny pośpiech.

reklama

W poniedziałek, 18 grudnia 2023 r., w małej sali olsztyńskiej hali Urania (przy lodowisku, wejście B1) w godzinach od 16:30 do 19:00 odbędzie się zabawa świąteczna. Wstęp będzie bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rezerwacji. Na odwiedzających czekają liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, występ aktorów z Olsztyńskiego Teatru Lalek, animacje świąteczne zorganizowane przez Remmic X-Mas Time oraz wspólne kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Kortowo. Dla dzieci przygotowano wesołe miasteczko ze zjeżdżalniami, skoczniami oraz bezpłatną watą cukrową i popcornem. Dodatkowo wydarzenie wzbogacą konkursy przygotowane przez Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyna. Obecni będą także funkcjonariusze policji i straży miejskiej, którzy zapewnią bezpieczeństwo podczas wydarzenia.

Festyn w tym roku będzie wyjątkowy, gdyż zaplanowano spotkanie z dwoma najsłynniejszymi Mikołajami: świętym Mikołajem oraz z Mikołajem Kopernikiem.

reklama

Darmowe wejściówki dostępne są od 11 grudnia 2023 r. w:
– Miejskim Zespole Profilaktyki i Terapii Uzależnień (al. Wojska Polskiego 8) od poniedziałku do piątku, w godzinach 08:00–15:00;
– Miejskiej Informacji Turystycznej (wejście od ul. 1 Maja) od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00–16:00;
Kuźni Społecznej (ul. Kotańskiego 1) od poniedziałku do piątku, w godzinach 07:30–16:00.

Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. Zgodnie z regulaminem wydarzenia nie można będzie wejść na imprezę bez przedstawienia wejściówki. Osoby dorosłe uprawnione są do indywidualnego odbioru maksymalnie 4 wejściówek. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia kontroli bezpieczeństwa w szczególnych okolicznościach.

Dzieci poniżej 7 roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu jedynie pod opieką dorosłych. Pełny regulamin dotyczący imprezy jest dostępny na stronie internetowej www.visit.olsztyn.eu.

reklama

Organizatorzy serdecznie zapraszają całe rodziny do wzięcia udziału w tym wyjątkowym, przedświątecznym świętowaniu w sercu Olsztyna.

Źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia