fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO]

To był kolejny zabytkowy budynek zlokalizowany na terenie Koszarów Dragonów który  odzyskał blask. W zrewitalizowanym obiekcie znajduje się miejsce dla przedsiębiorczych, społeczników, ekologów. Niestety dziś (17.09) około godz. 3 w nocy wybuchł w nim pożar.

Budynek mieści się przy ul. Marka Kotańskiego 1 i należy do Banku Żywności.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał na parterze, a następnie przeniósł się na wyższą kondygnację. Na miejscu od godziny 3 pracowała policja i 18 zastępów straży pożarnej, w tym 11 gaśniczych, które korzystały m.in. z dwóch podnośników – poinformował Sławomir Filipowicz, rzecznik olsztyńskich strażaków. Na szczęście strażakom udało się opanować ogień i zapobiec przeniesieniu pożaru na całość drewnianego dachu.

Straty są niestety ogromne. Sprawę bada już policja i inspektorzy straży pożarnej. Pożar wybuchł w trakcie obchodów jubileuszu 40-lecia Banku Żywności.

Kuźnia Społeczna to projekt zrealizowany przez Bank Żywności w Olsztynie. Jego otwarcie odbyło się w weekend 21-22 września. – Otwieramy Kuźnię Społeczną w Olsztynie, miejsce działań aktywizacyjnych, ekologicznych, społecznych, rozwoju przedsiębiorczości i organizacji pozarządowych – mówił prezes Banku Żywności w Olsztynie, Marek Borowski. – Dzięki funduszom unijnym i wsparciu darczyńców oraz partnerów odnowiliśmy jeden z budynków po byłych koszarach wojskowych. Teraz ta nowoczesna i profesjonalna infrastruktura pozwoli nam realizować misję Banku Żywności znacznie szerzej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...