23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO]

OlsztynPożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek

To był kolejny zabytkowy budynek zlokalizowany na terenie Koszarów Dragonów który  odzyskał blask. W zrewitalizowanym obiekcie znajduje się miejsce dla przedsiębiorczych, społeczników, ekologów. Niestety dziś (17.09) około godz. 3 w nocy wybuchł w nim pożar.

reklama

Budynek mieści się przy ul. Marka Kotańskiego 1 i należy do Banku Żywności.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał na parterze, a następnie przeniósł się na wyższą kondygnację. Na miejscu od godziny 3 pracowała policja i 18 zastępów straży pożarnej, w tym 11 gaśniczych, które korzystały m.in. z dwóch podnośników – poinformował Sławomir Filipowicz, rzecznik olsztyńskich strażaków. Na szczęście strażakom udało się opanować ogień i zapobiec przeniesieniu pożaru na całość drewnianego dachu.

reklama

Straty są niestety ogromne. Sprawę bada już policja i inspektorzy straży pożarnej. Pożar wybuchł w trakcie obchodów jubileuszu 40-lecia Banku Żywności.

Kuźnia Społeczna to projekt zrealizowany przez Bank Żywności w Olsztynie. Jego otwarcie odbyło się w weekend 21-22 września. – Otwieramy Kuźnię Społeczną w Olsztynie, miejsce działań aktywizacyjnych, ekologicznych, społecznych, rozwoju przedsiębiorczości i organizacji pozarządowych – mówił prezes Banku Żywności w Olsztynie, Marek Borowski. – Dzięki funduszom unijnym i wsparciu darczyńców oraz partnerów odnowiliśmy jeden z budynków po byłych koszarach wojskowych. Teraz ta nowoczesna i profesjonalna infrastruktura pozwoli nam realizować misję Banku Żywności znacznie szerzej.

Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO] Pożar w Kuźni Społecznej. Dopiero co odnowiono zabytek [FOTO]

reklama

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia