25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Olsztyn doczekał się własnej edycji gry Monopoly

OlsztynOlsztyn doczekał się własnej edycji gry Monopoly

Stolica Warmii i Mazur doczekała się własnej edycji jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie, której premiera była jednym z elementów obchodów 670-lecia założenia Olsztyna. Wydarzenie odbyło się w Galerii Warmińskiej i przyciągnęło władze miasta, partnerów gry oraz olsztynian ciekawych tego, które punkty Olsztyna zostały umieszczone na planszy.

reklama

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, wyraził nadzieję, że gra zainteresuje mieszkańców i pozwoli lepiej poznać ich miasto. Zachęcał również do podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych podczas gry.

Najdroższym polem na planszy, wybranym w głosowaniu przez mieszkańców, jest Zamek Kapituły Warmińskiej. Poza nim na planszy znaleźć można pola poświęcone najsławniejszej osobie mieszkającej w Olsztynie, m.in. ławeczkę Kopernika czy tablicę astronomiczną. Wśród innych atrakcji są Wysoka Brama, hala Urania oraz jezioro Ukiel.

reklama

Grę można kupić w sklepach z planszówkami, niektórych olsztyńskich księgarniach oraz przez internet. Podczas sobotniej premiery mieszkańcy mogli wygrać pierwsze egzemplarze olsztyńskiej edycji gry.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane