13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czesław Małkowski pogratulował Piotrowi Grzymowiczowi

WiadomościCzesław Małkowski pogratulował Piotrowi Grzymowiczowi

Od gratulacji dla prezydenta związanych z inauguracją komunikacji tramwajowej rozpoczęła się poniedziałkowa sesja Rady Miasta Olsztyna. Słowa uznania padły również ze strony politycznych rywali. 

reklama

To była bardzo trudna inwestycja. Skomplikowana, wieloobszarowa i wielopłaszczyznowa, ograniczona w czasie i w znacznej części prowadzona w samym centrum miasta, co nie ułatwiało zadania – pisał na swoim blogu po sobotnim uruchomieniu tramwajów w Olsztynie Piotr Grzymowicz. – To wszystko sprawiło, że była to też najdroższa inwestycja komunalna w najnowszej historii miasta. Jej budżet wynósł prawie pół miliarda złotych. Na tym stopniu skomplikowania „polegli” wykonawcy hiszpańscy, ale nam, czyli polskim firmom, udało się ją skończyć na czas i jak sądzę – z sukcesem!

O tym, że olsztyńska inwestycja napotykała na swojej drodze przeszkody, nie trzeba nikomu przypominać. Ale ostatecznie udało się je pokonać, co docenili również olsztyńscy radni. Na początku poniedziałkowej sesji, poświęconej miejskiemu budżetowi, członkowie różnych klubów, m.in. Demokratycznego Olsztyna czy Prawa i Sprawiedliwości, pogratulowali prezydentowi projektu tramwajowego. Do gratulacji dołączył się nawet Czesław Małkowski.

reklama
Udrożnienie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki: kolejny etap inwestycji tramwajowej

Gdyby ta inwestycja była porażką, to byłaby to pana porażka. Ale jest sukces, pana sukces, i tego gratuluję – powiedział były prezydent Olsztyna.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dz.szm.
22 grudnia 2015 10:05

Korki się tworzą gdyż wieś zjechała się do miasta, co najlepiej widać na parkingach w galeriach i przy hipermarketach

OlsztynKocham
22 grudnia 2015 08:31

Mógł jedynie pogratulować stworzenia gigantycznych korków. Po uruchomieniu „nowoczesnego środka transportu” który jest nowoczesny tylko z nazwy, w olsztynie odległość 3km pokonuje się samochodem w 40 min. Godziny szczytu teraz zaczynają się o 7 rano i trwają do 19 bez przerwy.
Gratulacje

Popularne
Ogłoszenia
Komunikacja tramwajowa w Olsztynie wstrzymana na... 9 dni
Komunikacja tramwajowa w Olsztynie wstrzymana na... 9 dni