20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Sportowe emocje nad jeziorem Ukiel

OlsztynSportowe emocje nad jeziorem Ukiel

Długie miesiące przygotowań, około trzech tygodni budowy infrastruktury, a to wszystko po to, aby w Olsztynie po raz pierwszy zostały rozegrane zawody Pucharu Świata w siatkówce plażowej na najwyższym poziomie.

reklama

W turnieju głównym Warmia Mazury Olsztyn Grand Slam 2015 zobaczymy 64 żeńskie i męskie pary świata. Wśród nich nie zabraknie m.in. mistrzów i wicemistrzów globu. Wielką ochotę na sukcesy mają reprezentanci Polski z Kingą Kołosińską i Moniką Brzostek oraz Grzegorzem Fijałkiem i Mariuszem Prudelem na czele. Ci ostatni otarli się o zwycięstwo przed własną publicznością cztery lata temu.

Rywalizacja pań zacznie się i skończy dzień wcześniej niż panów. Już we wtorek (25.08) eliminacje do turnieju głównego kobiet, w środę (26.08) mężczyzn. Dwa kolejne dni to rozgrywki grupowe, a potem faza pucharowa. Zwyciężczynie poznamy w sobotę, triumfatorów w niedzielę – mecze zaczną się odpowiednio o 16:30 i o 15:00.

reklama

Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 to jednak nie tylko sportowe zawody. Podczas pięciu dni imprezy nudzić nie będą się także ci mniej zainteresowani rozgrywkami. Będą strefy aktywności z zumbą i fitnessem, strefy dla najmłodszych, nie zabraknie wydarzeń artystycznych. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem turnieju i atrakcji okołosiatkarskich.

Mecze będą rozgrywane na pięciu boiskach. Na nich oraz na jednym treningowym wymieniony został piasek. 2150 ton surowca spełniającego najwyższe wymagania siatkarskiej światowej federacji dotarło do Olsztyna ze żwirowni Kronowo. Po turnieju piasek zostanie na boiskach oraz na plażach nr 2 i nr 3. Wokół dwóch kortów wznieśliśmy widownię o łącznej pojemności 5 tys. widzów, dodatkowo przy dwóch kolejnych powstała trybuna na 200 osób. Infrastrukturę zawodów budowało 100 osób. Zawodnicy z hotelu Przystań będą docierać na miejsce zmagań tramwajem wodnym.

Na stadionie głównym, zlokalizowanym za hotelem Omega, przez cały czas trwania turnieju jest 2,3 tys. darmowych miejsc na trybunie Plażowej. Dodatkowo –  do czwartku – ok. 800 na trybunie Ukiel. Od piątku te miejsca będą dostępne tylko dla widzów z rezerwacjami. Wejście na trybuny przy pozostałych boiskach będzie bezpłatne do końca zmagań.

reklama

Olsztyńskie zawody zamykają cykl wielkoszlemowej rywalizacji podczas tegorocznego Pucharu Świata. Łącznie w tym sezonie zaplanowano pięć turniejów najwyższej rangi. W puli – poza punktami w klasyfikacji Pucharu Świata – jest 800 tys. dolarów.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane