fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Czarny koń na Lewicy? Łukasz Michnik miażdży sondaż przedwyborczy

OlsztynCzarny koń na Lewicy? Łukasz Michnik miażdży sondaż przedwyborczy

Politycy z całej Polski zaczynają nerwowo przebierać nogami, bo 15 października, czyli dzień wyborów parlamentarnych zbliża się nieubłaganie. Gazeta Olsztyńska opublikowała sondaż, w którym czytelnicy wybierają swojego ulubionego kandydata. Jeden wynik szczególnie szokuje?

reklama

Przed wyborami każdy chce wiedzieć, w jakiej sytuacji się znajduje. Warmia i Mazury to od lat trudny rynek polityczny, w którym przepadł nie jeden mocny kandydat. Utarło się mówić, że mieszkańcy Olsztyna nie lubią partyjnych kandydatów. Nie bez powodu od prawie 20 lat w ratuszu siedzi oficjalnie bezpartyjny prezydent.

Na stronie Gazety Olsztyńskiej pojawił się artykuł, w którym czytelnicy mogli odpowiedzieć na szereg pytań odnośnie wyborów. Pytania zaczynały się od frekwencji a kończyły na wskazaniu poszczególnych kandydatów z każdej partii. Szokiem okazał się wynik Lewicy, gdzie młody działacz społeczny z Olsztyna Łukasz Michnik zgarnął ponad 50 proc. głosów. I to z czwartego miejsca.

reklama
Marcin Kotowski: nowa twarz z Olsztyna chce skruszyć polityczny beton

W pozostałych partiach było raczej spokojnie: zwolennicy PiS popierają wojewodę Artura Chojeckiego, PO – Janusza Cichonia a Trzecia Droga chce głosować na dobrze znaną Urszulę Pasławską.

Kim jest Łukasz Michnik?

Łukasz Michnik to jeden z kandydatów młodej generacji. Należący do Nowej Lewicy działacz społeczny jest znany głównie z podejmowania interwencji odnośnie mieszkań, łamania praw pracowniczych. Michnik w ciągu ostatnich lat jest znany głównie z protestów w SM “Jaroty”, zapobieganiu nielegalnych eksmisji lokatorów czy interwencji w Intermarche, gdzie po jego zawiadomieniu Państwowa Inspekcja Pracy wykazała szereg nieprawidłowości w działaniach kadry kierowniczej.

reklama

Zarówno Spółdzielcy z Jarot jak i pracownicy z Intermarche doceniają głównie jego zaangażowanie, skuteczność i działanie ponad podziałami partyjnymi. Łukasz Michnik w wywiadach wielokrotnie podkreśla, że nie jest politykiem, tylko działaczem społecznym a do Sejmu idzie po zmianę prawa spółdzielczego, poprawę sytuacji pracujących Polek i Polaków oraz zadbanie o kwestie środowiska naturalnego.

Zaskakujący ruch prezesa Kaczyńskiego. Oto jedynka PiS w Okręgu Olsztyńskim
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
14 września 2023 08:35

Olsztyn zawsze był czerwony

nie dziwi nic
16 września 2023 02:05

Michnik? Nazwisko zobowiazuje, Olsztyn zawsze stal komuchem i lemingiem

Polecane
Ogłoszenia

Marcin Kulasek: Referendum, to wyborcze oszustwo [OPINIE]

Spotkanie liderów Konfederacji z mieszkańcami Olsztyna