fbpx
24 C
Olsztyn
czwartek, 21 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przebiegły plan? Marcin Kulasek zdradził jak opozycja może wygrać wybory

OlsztynPrzebiegły plan? Marcin Kulasek zdradził jak opozycja może wygrać wybory

W nadchodzących wyborach parlamentarnych w Polsce, zaplanowanych na 15 października, Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Do tej pory zarejestrowano siedem głównych list wyborczych. W ostatnich dniach Nowa Lewica przedstawiła swój program wyborczy, który obejmuje m.in. krótszy tydzień pracy i dłuższy urlop dla pracowników.

reklama

Marcin Kulasek, sekretarz generalny Nowej Lewicy, w wywiadzie telewizyjnym wyraził, że program wyborczy jego partii jest realny i może być częściowo sfinansowany z Krajowego Planu Odbudowy. Podkreślił, że wszystkie obietnice są dobrze przemyślane i oparte na konkretnej analizie. – To nie jest koncert życzeń, my mamy to wszystko przeliczone, przemyślane – stwierdził sekretarz generalny partii. – Inwestycje, które powstaną ze wstrzymanych środków przyczynią się do zwiększenia dostępnych w budżecie środków, te zaś zostaną wykorzystane do sfinansowania kolejnych obietnic – powiedział.

reklama

Co więcej, Kulasek sugeruje, że opozycja mogłaby zyskać, podpisując wspólny pakt sejmowy. Miałby on na celu zaprezentowanie współpracy między różnymi partiami opozycyjnymi i byłby sygnałem dla wyborców, że opozycja może znaleźć wspólną płaszczyznę w kwestiach kluczowych dla Polski, takich jak stosunek do Unii Europejskiej czy praworządność. – Resetem dla opozycji, np. dwa tygodnie przed wyborami 15 października, mogłoby być podpisanie paktu sejmowego o współpracy między czterema partiami opozycji demokratycznej. (…) To by był sygnał dla naszych wyborców, że potrafimy się dogadać w najważniejszych dla Polski sprawach – mówił Marcin Kulasek.

Marcin Kulasek: Trzeba się bić o klimat. Dla przyszłych pokoleń [OPINIE]

Kulasek również zdecydowanie oświadczył, że Nowa Lewica nie będzie współpracować z Konfederacją, odpowiadając na wcześniejsze komentarze rzecznika Platformy Obywatelskiej. Dodał, że głównym celem powinno być dążenie do wygranej w wyborach, a nie formowanie rządu mniejszościowego.

reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
14 września 2023 11:04

Sami się przyczyniliście do wstrzymania tych środków dla Polski.Mam nadzieję że nigdy ich w swoje łapy nie dostaniecie.

Oko
15 września 2023 06:26

Ale plan, mam nadzieje że posłuży do tego, aby tacy ludzie nie weszli do sejmu.

Polecane
Ogłoszenia

Marcin Kulasek: Referendum, to wyborcze oszustwo [OPINIE]

Premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami Ełku