fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Niezwykła okazja na mieszkanie w Olsztynie. Ratusz wybuduje trzy nowe bloki

OlsztynNiezwykła okazja na mieszkanie w Olsztynie. Ratusz wybuduje trzy nowe bloki

Najnowsza inwestycja Olsztyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego rusza pełną parą. Zainteresowane osoby będą mogły składać wnioski o zawarcie umowy najmu już od poniedziałku, 4 września.

reklama

Nowa inwestycja OTBS obejmuje budowę bloków mieszkalnych zlokalizowanych przy ul. Zientary-Malewskiej, między tą ulicą a ul. Cichą. Prace planowane są na trzech budynkach, w których zostanie zaplanowane łącznie 44 mieszkań. Szacowany koszt inwestycji wynosi około 14,5 miliona złotych. Mieszkania mają zostać oddane do użytkowania mieszkańców już w IV kwartale 2024 roku.

Nowoczesne lokale pod klucz

Mieszkania będą mieć powierzchnię od 32 m2 do 56 m2″ – informuje prezes zarządu OTBS w Olsztynie, Bartłomiej Olszewski. “Lokale będą wykończone ‘pod klucz’, co oznacza, że każde z nich będzie wyposażone w loggię. Na podłogach w pokojach znajdować będą się panele podłogowe, a w aneksach kuchennych, kuchniach, łazienkach i przedpokojach gres.” Składanie wniosków o zawarcie umowy najmu rozpocznie się 4 września i potrwać będzie do 20 września. Wnioski można składać osobiście, lub poprzez pełnomocnika w biurze OTBS przy ulicy Grunwaldzkiej 21A (w godzinach 8:00-14:00, sala konferencyjna, niski parter).

reklama
150 rodzin nadal czeka na mieszkania! Przełom w sprawie Centaurusa?

“Mieszkanie na start” z OTBS

Dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z programu “Mieszkanie na start“. To atrakcyjna propozycja dla najemców, oferująca bezzwrotne, comiesięczne dopłaty do czynszu przez 15 lat. Oznacza to, że przyszli mieszkańcy będą mogli znacznie obniżyć swoje miesięczne koszty wynajmu. Obecnie Olsztyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zarządza nieruchomościami na sześć lokalizacji w Olsztynie: przy ul. Sienkiewicza, na ul. Bałtyckiej, na ul. Gałczyńskiego, przy ul. Królowej Jadwigi, na ul. Złotej i ul. Żurawiej. Nowe mieszkania przy ul. Zientary-Malewskiej są kolejnym dowodem, że misją OTBS jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców miasta w zakresie dostępności do nowoczesnych i komfortowych lokali mieszkalnych.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anty arbuz
2 września 2023 22:25

A za co wybuduje? Za nasze i jeszcze nas zadłuży.

Marek
6 września 2023 08:15

Radni w całości do wywalenia – może niech sami zamieszkają sobie na zatorzu, przy torach i cmentarzu, gdzie most na bema to kwestia czasu jak go zamkną.

Polecane
Ogłoszenia

Czy to definitywny koniec hotelu przy Wysokiej Bramie?

UWM chce zagospodarować zaniedbany plac w centrum miasta
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji