fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Zmiany w organizacji ruchu w związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie

OlsztynZmiany w organizacji ruchu w związku z rozbudową linii tramwajowych w Olsztynie

5 września br., we wtorek, od godziny 22:00 planowane jest wprowadzenie wieloetapowej modyfikacji organizacji ruchu na ulicy Krasickiego w rejonie Centrum Handlowego Carrefour. Informacje te przekazało w oficjalnym komunikacie konsorcjum firm siedzące za sterami this inwestycji – Polimex Infrastruktura, Polimex Mostostal i Trakcja. Wszystkie zmiany są rezultatem rozbudowy linii tramwajowych w mieście, na której czele stoi wspomniane konsorcjum jako Generalny Wykonawca.

reklama

Likwidacja ronda i nowy wjazd do CH Carrefour

Kluczowym elementem planowanych zmian będzie likwidacja istniejącego ronda na ulicy Krasickiego, którego funkcję do tej pory pełnił wjazd i wyjazd do CH Carrefour. Zamiast ronda, od wtorku planowane jest otwarcie nowego wjazdu i wyjazdu z centrum handlowego, który znajdować się będzie w rejonie skrzyżowania z ulicą Barcza.

Niepokojące tempo prac nad linią tramwajową: prezydent domaga się wyjaśnień

Niezmienione przystanki i ciągi dla pieszych

Pomimo znaczącej przebudowy organizacji ruchu na ulicy Krasickiego, przystanki komunikacji miejskiej nie ulegną zmianie – zatrzymują się na dotychczasowych miejscach. Również ciągi dla pieszych zostaną utrzymane w niezmienionych lokalizacjach, co na pewno ucieszy mieszkańców wykorzystujących komunikację miejską w codziennych dojazdach.

reklama

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ronnie
4 września 2023 11:15

Patrząc na zaawansowanie prac w tamtym obszarze to nawet za tydzień nic sie nie zmieni w ruchu.

niania
4 września 2023 23:14

Czy Polimex to legalna firma ? Jak na razie więcej jest lewizny. Ta firma powinna mieć nazwę : “PORAŻKA I KOMPROMITACJA TO NASZ ATUT 🙂 “.

Polecane
Ogłoszenia

Czy estakada rozwiąże problemy komunikacyjne Olsztyna?

Barierki znów oszpecą Olsztyn? Pod Wysoką Bramą tramwaj będzie odgrodzony
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji