reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowa organizacja ruchu. Przebudowa stacji Olsztyn Główny

OlsztynNowa organizacja ruchu. Przebudowa stacji Olsztyn Główny

Rozpoczęły się prace związane z modernizacją stacji kolejowej Olsztyn Główny. Z tym mogą się wiązać okresowe zmiany w organizacji ruchu w pobliżu realizowanej inwestycji.

reklama

Prace zaczęły się od peronu numer cztery. Przede wszystkim rozbierane są tory, czyli szyny i podkłady, a także elementy sieci zasilającej.

W związku z trwającymi pracami, wykonawca wprowadzi tymczasową organizację ruchu na fragmencie ul. Kolejowej na Zatorzu. W pobliżu jej skrzyżowania z ul. Okrzei powstanie wyjazd z budowy.

reklama

Zgodnie z tymczasową organizacją ruchu na wysokości galerii handlowej i restauracji ograniczona zostanie prędkość do 40 km/h oraz wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania. Zmiany zaczną obowiązywać od następnego tygodnia (14 kwietnia) i mają zostać utrzymane przez ponad miesiąc – do 20 maja.

Jak podkreślają PKP PLK, po zakończeniu inwestycji pasażerowie będą wygodniej korzystać ze stacji Olsztyn Główny dzięki nowym peronom windom i ruchomym schodom. Przedłużenie przejścia podziemnego ułatwi dostęp do kolei. Zwiększy się możliwości sprawnego prowadzenia ruchu na stacji dzięki wymianie ok. 30 km torów, 116 rozjazdów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym.

reklama

Wartość przebudowy stacji Olsztyn Główny to 382,1 mln zł netto. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2024 roku.

Nowa organizacja ruchu. Przebudowa stacji Olsztyn Główny

źródło: UM

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×