23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Czy to błąd? 1000 zł niedopłaty za wodę wzbudzają kontrowersje mieszkańców Olsztyna

WiadomościCzy to błąd? 1000 zł niedopłaty za wodę wzbudzają kontrowersje mieszkańców Olsztyna

Kontrowersje wokół zarządzania Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty” w Olsztynie nie opadają. Pomimo zmiany prezesa i części zarządu, mieszkańcy nadal wyrażają niezadowolenie. Ostatnim i dobitnym sygnałem jest mail od jednego ze spółdzielców, który oburzony skontaktował się z redakcją Kuriera Olsztyńskiego. Z jego wiadomości wynika, że niedopłata za zużycie ciepłej wody w okresie od stycznia do czerwca 2023 roku wynosi przeszło 1000 złotych.

reklama

Spore różnice w opłatach

Co gorsza, jak podaje nasz czytelnik, te kwoty różnią się znacząco od opłat ponoszonych przez mieszkańców bloków sąsiednich, nie należących do spółdzielni. Jeden z bloków na Pieczewie, który zarządzany jest przez wspólnotę mieszkaniową, miał o połowę niższe koszty podgrzewania ciepłej wody. Jak wyjaśnia to zarząd SM “Jaroty”?

Wyjaśnienia zarządu SM “Jaroty”

Z prośbą o komentarz wystąpiła Gazeta Olsztyńska. Zarząd SM “Jaroty” odpowiedział po kilku dniach. Michał Baranowski, rzecznik prasowy spółdzielni, wskazuje, że koszt podgrzewania wody trzeba rozpatrywać razem z kosztem centralnego ogrzewania. W Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” podział kosztów ciepła odbywa się na podstawie wskazania urządzeń pomiarowych.

reklama

Czy protesty przyniosą efekt?

Mieszkańcy, którzy od miesięcy protestują, planują kolejne działania w tej sprawie. Nie jest jednak pewne, czy te starania wpłyną na zmiany, o które od dawna walczą. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Niewątpliwie napięta atmosfera w Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty” domaga się rozwiązania. Zarzuty o niegospodarność i brak transparentności są poważne. Teraz mieszkańcy oraz zarząd spółdzielni stoją przed wyzwaniem znalezienia kompromisu i rozwiązania tego palącego problemu. Ostateczne rozstrzygnięcie tej sytuacji jest jeszcze przed nami, a mieszkańcy z niecierpliwością czekają na to, jak potoczą się dalsze wydarzenia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
xxx78989
1 września 2023 10:51

Tak duże dopłaty wynikają z tego, że SM Jaroty przez cały rok nie zwiększała kwoty zaliczki mimo, że MPEC podnosił ceny … Co najlepsze od sierpnia MPEC wprowadził kolejną podwyżkę, a szanowna spółdzielnia podniesie zaliczki dopiero od października … Jednym słowem: patologia.

Darek
2 września 2023 09:19

Mam to samo tyle że u mnie to wyszlo z zimna woda. 2 osoby,kobieta i 10 latek, a wychodzi ze zimnej wody zużyliśmy ponad 30 metrow więcej. Zaliczki na wodę 500 zł, niedopłata 1080 zl plus 230 zł niedopłaty za wywóz śmieci.

Polecane