fbpx
24 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaskakujący ruch prezesa Kaczyńskiego. Oto jedynka PiS w Okręgu Olsztyńskim

OlsztynZaskakujący ruch prezesa Kaczyńskiego. Oto jedynka PiS w Okręgu Olsztyńskim

Wydawać by się mogło, że po latach politycznej gry nic nie jest już w stanie zaskoczyć wyborców i ekspertów. Jednak Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, znów udowodnił, że jest mistrzem politycznych zagrywek. Dzisiejsze ogłoszenie „jedynek” do Sejmu wywołało falę komentarzy, zwłaszcza w kontekście okręgu olsztyńskiego.

reklama

Janusz cieszyński – niespodziewany wybór?

Największe zaskoczenie dotyczy okręgu nr 35, który obejmuje Olsztyn oraz powiaty: ełcki, giżycki, gołdapski, kętrzyński, mrągowski, nidzicki, olecki, olsztyński, piski, szczycieński i węgorzewski. Tu „jedynką” został Janusz Cieszyński. Choć znany w kręgach partyjnych, nie był do tej pory postacią występującą na pierwszym planie. Dlatego też jego wybór przez prezesa Kaczyńskiego był dla wielu niespodziewany.

Rywale na tle wyboru

Na drugim biegunie mamy Koalicję Obywatelską reprezentowaną przez Janusza Cichonia i Trzecią Drogę (PSL + Polska2050 Szymona Hołowni) z Urszulą Pasławską na czele. Obie partie wydają się być w bardziej komfortowej sytuacji, prezentując znane i doświadczone postacie. Czy jednak to wystarczy, by przeciwstawić się zaskakującemu wyborowi Kaczyńskiego?

reklama
Spotkanie liderów Konfederacji z mieszkańcami Olsztyna

Nowe otwarcie czy taktyka?

„Jesteśmy partią polską, reprezentujemy cały przekrój polskiego społeczeństwa”, zaznaczył wicepremier Kaczyński podczas konferencji prasowej. To oświadczenie może rzucić pewne światło na wybór Cieszyńskiego. Możliwe, że PiS szuka nowego otwarcia, próbując zaskoczyć konkurencyjne ugrupowania oraz zmobilizować swoje zaplecze.

Reakcje i konsekwencje

Wybór Janusza Cieszyńskiego spotkał się z mieszaną reakcją. Nie brakuje głosów, że to ryzykowna decyzja, ale również tych, którzy uważają to za wyważony i celowy ruch. Niezaprzeczalnie decyzja ta wpłynie na dynamikę kampanii wyborczej, która w okręgu olsztyńskim zapowiada się teraz jako jedna z najbardziej zaciętych.

reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kazik
31 sierpnia 2023 18:49

Może czas skończyć z tymi Spadochronami,minimum 5 lat zamieszkiwania na terenie z którego się startuje.

Falisty
31 sierpnia 2023 17:03

Tylko jeleń zagłosuje na człowieka który jest tu tylko6 na chwilę wyborów – nikomu “na żywo” nie znany. No chyba że z telewizji i cudownych biznesów w których utopił miliony złotych należących do obywateli. Wie chłop co robi! Kandydować powinni ci, którzy tu mieszkają minimum 2 ostatnie lata.

Polecane
Ogłoszenia

Ignacy Niemczycki zaprezentował właśnie swój program wyborczy

Czarny koń na Lewicy? Łukasz Michnik miażdży sondaż przedwyborczy