22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Test cierpliwości kierowców MPK: autobus zablokował się na tymczasowym rondzie

OlsztynTest cierpliwości kierowców MPK: autobus zablokował się na tymczasowym rondzie

Na jednym ze skrzyżowań Olsztyna, gdzie w związku z budową drugiej nitki tramwajowej wprowadzono tymczasową organizację ruchu, kierowca miejskiego autobusu przegubowego napotkał na niespodziewane utrudnienia.

reklama

Przegubowy pojazd nie mógł pokonać ronda. Zdarzenie zarejestrował jeden z mieszkańców. Incydent stał się tematem dyskusji wśród lokalnej społeczności.

“Ręczne sterowanie ruchem”

W niedzielę pół godziny po północy długi pojazd komunikacji miejskiej nie mógł pokonać skrzyżowania ze względu na zmianę organizacji ruchu na Jarotach. Kierowca miał kłopoty na rondzie przy ulicy Witosa, Krasickiego i Kubusia Puchatka. Na pomoc ruszyły mu 3 inne osoby. Dzięki ich interwencji, polegającej na ręcznym przesuwaniu elementów tymczasowego ronda, autobus mógł kontynuować jazdę.

reklama

Komentatorzy, którzy widzieli zdarzenie, zastanawiają się nad sensem ronda w tym miejscu. Podkreślają, że bezpośrednio w tym rejonie nie prowadzi się żadnych prac.

Wyzwanie dla wszystkich

Niestety osoby przemieszczające się po Olsztynie muszą się przyzwyczaić do utrudnień. Częste zmiany w organizacji ruchu zaskakują nie tylko kierowców, ale także pieszych. Jak pokazuje ostatnie zdarzenie, nie tylko mieszkańcy i turyści napotykają na przeszkody. Remont daje się we znaki wszystkim, także kierowcom MPK.

reklama

Opóźnienia w inwestycji tramwajowej

Chociaż początkowo prace miały zostać zakończone do 16 października 2023, obecnie trudno jest mówić o terminowym ich zakończeniu. Sam prezydent Olsztyna podkreślał, że inwestycja nie przebiega zgodnie z planem, co zaobserwował podczas jednej z wizyt na placu budowy.

Oficjalna przyczyna opóźnień dotyczy tzw. infrastruktury towarzyszącej. Wykonawca podaje wiele powodów niedotrzymania terminu, ale głównym z nich jest zbyt mała liczba pracowników. Prezydent miasta zaznacza jednak, że nie jest to wystarczające wyjaśnienie i wskazuje na brak odpowiedniego przygotowania budowlańców.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lachociąg
23 sierpnia 2023 09:23

Prezidento już uciera opinię publiczną jak przekazać info o opóźnieniu a przy tym że nie jest to wina ratusza.

Rafał
24 sierpnia 2023 13:29

Fajnie że tylu ludzi ruszyło na pomoc

Polecane