fbpx
26 C
Olsztyn
piątek, 29 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Test cierpliwości kierowców MPK: autobus zablokował się na tymczasowym rondzie

OlsztynTest cierpliwości kierowców MPK: autobus zablokował się na tymczasowym rondzie

Na jednym ze skrzyżowań Olsztyna, gdzie w związku z budową drugiej nitki tramwajowej wprowadzono tymczasową organizację ruchu, kierowca miejskiego autobusu przegubowego napotkał na niespodziewane utrudnienia.

reklama

Przegubowy pojazd nie mógł pokonać ronda. Zdarzenie zarejestrował jeden z mieszkańców. Incydent stał się tematem dyskusji wśród lokalnej społeczności.

“Ręczne sterowanie ruchem”

W niedzielę pół godziny po północy długi pojazd komunikacji miejskiej nie mógł pokonać skrzyżowania ze względu na zmianę organizacji ruchu na Jarotach. Kierowca miał kłopoty na rondzie przy ulicy Witosa, Krasickiego i Kubusia Puchatka. Na pomoc ruszyły mu 3 inne osoby. Dzięki ich interwencji, polegającej na ręcznym przesuwaniu elementów tymczasowego ronda, autobus mógł kontynuować jazdę.

reklama

Komentatorzy, którzy widzieli zdarzenie, zastanawiają się nad sensem ronda w tym miejscu. Podkreślają, że bezpośrednio w tym rejonie nie prowadzi się żadnych prac.

Pięciu wykonawców jest zainteresowanych budową obwodnicy Giżycka

reklama

Wyzwanie dla wszystkich

Niestety osoby przemieszczające się po Olsztynie muszą się przyzwyczaić do utrudnień. Częste zmiany w organizacji ruchu zaskakują nie tylko kierowców, ale także pieszych. Jak pokazuje ostatnie zdarzenie, nie tylko mieszkańcy i turyści napotykają na przeszkody. Remont daje się we znaki wszystkim, także kierowcom MPK.

Opóźnienia w inwestycji tramwajowej

Chociaż początkowo prace miały zostać zakończone do 16 października 2023, obecnie trudno jest mówić o terminowym ich zakończeniu. Sam prezydent Olsztyna podkreślał, że inwestycja nie przebiega zgodnie z planem, co zaobserwował podczas jednej z wizyt na placu budowy.

Oficjalna przyczyna opóźnień dotyczy tzw. infrastruktury towarzyszącej. Wykonawca podaje wiele powodów niedotrzymania terminu, ale głównym z nich jest zbyt mała liczba pracowników. Prezydent miasta zaznacza jednak, że nie jest to wystarczające wyjaśnienie i wskazuje na brak odpowiedniego przygotowania budowlańców.

Obecny parking przy ul. Mochnackiego zniknie? Deweloper chce przejąć teren

źródło: olsztyn.com.pl

reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lachociąg
23 sierpnia 2023 09:23

Prezidento już uciera opinię publiczną jak przekazać info o opóźnieniu a przy tym że nie jest to wina ratusza.

Rafał
24 sierpnia 2023 13:29

Fajnie że tylu ludzi ruszyło na pomoc

Polecane
Ogłoszenia

Nietrzeźwy funkcjonariusz z Olsztyna wsiadł za kółko bmw i staranował osobowego mercedesa

Pirat nad piratami w Olsztynie. Skandaliczne zachowanie kierowcy audi