4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Nietypowy manewr kierowcy autobusu miejskiego

OlsztynNietypowy manewr kierowcy autobusu miejskiego

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w środę 21 czerwca, kiedy to kierowca autobusu miejskiego linii 101 pomylił trasę na jednym z centralnych skrzyżowań miasta. Wydarzenie to nastąpiło około godziny 19:40. Pasażerowie byli zaskoczeni i zdezorientowani.

reklama

Błąd na trasie

Kierowca, zamiast zatrzymać się na zaplanowanym przystanku przy torowisku na ulicy Kościuszki, nieoczekiwanie skierował pojazd na drogę dla samochodów, gdzie — co oczywiste — nie było przystanku z pasażerami.

Po zrozumieniu, że popełnił błąd, podjął decyzję o cofnięciu autobusu. Manewr ten, mimo znacznych rozmiarów pojazdu, został przeprowadzony bez większych problemów.

reklama

Po incydencie autobus kontynuował swoją trasę bez kolejnych nieprzewidzianych zdarzeń. Kierowca bez problemów dotarł do celu — Dworca Głównego.

*nagranie wideo

Zmęczenie, czy pomyłka?

Ten niespodziewany błąd zaskoczył pasażerów, którzy okazali się wyjątkowo wyrozumiali.

reklama

Nie wiemy, czy incydent wynikał ze zmęczenia kierowcy, czy zwyczajnej pomyłki. Wielu kierowców komunikacji miejskiej co dzień obsługuje różne linie autobusowe. Ta dynamika pracy mogła doprowadzić do pomyłki związanej z właściwym przebiegiem trasy autobusu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mimi
4 lipca 2023 08:00

Podziwiam kierowców MPK ,że przy tych ciągłych zmianach ,zamykaniu i otwieraniu przejazdów ,rozjazdów są w stanie jeszcze orientować gdzie i którędy jechać

pisklę
23 czerwca 2023 22:24

To wina prezydenta Olsztyna a nie kierowcy autobusu.

Polecane
Ogłoszenia