fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Youtuber obnażył prawdę o iławskiej policji: “kuriozum roku”

IławaYoutuber obnażył prawdę o iławskiej policji: "kuriozum roku"

Youtuber z kanału “Audyt obywatelski” w Iławie podjął się analizy jednego z bardziej kontrowersyjnych aspektów interwencji policyjnej — w jakich okolicznościach funkcjonariusz może poprosić obywatela o przedstawienie dowodu tożsamości.

reklama

Youtuber nagrywał siedzibę jednego z tamtejszych przedsiębiorstw. Nie spodobało się to ochronie, która poprosiła go o zaprzestanie rejestrowania obrazu i usunięcie materiału wideo. Kiedy mężczyzna się na to nie zgodził, wezwano policję.

Konflikt z ochroną przedsiębiorstwa

W pierwszym odcinku dotyczącym tej sprawy youtuber skupił się na dyskusji z ochroną iławskiego zakładu z branży przetwórstwa żywności. Ochroniarze próbowali zabronić mu robienia zdjęć i nagrywania z publicznego miejsca, powołując się na “zarządzenia firmy”. Twórca “Audytu obywatelskiego” bronił jednak swojego prawa do rejestrowania obrazu, podkreślając, że nie łamie żadnych przepisów.

reklama
Sprzedane miejsca parkingowe – mieszkańcy w rozterce

Próba wylegitymowania

Drugi odcinek dotyczył reakcji policji na działania youtubera. Chociaż nie znaleziono podstawy prawnej do oskarżenia go o żadne wykroczenie, funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Kulminacyjnym momentem stała się próba legitymowania autora kanału przez jednego z policjantów. Owa sytuacja wywołała stanowczą reakcję youtubera, który podkreślił, że ludzie — również w mundurach — próbują łamać jego prawa. Kiedy mężczyzna nie przystał na prośby funkcjonariusza i nie przekonała go jego argumentacja, policjant ostatecznie stwierdził, że poddał go tylko próbie, żeby sprawdzić, czy to naprawdę on.

“Pana wylegitymuję jako świadka”

Ostatecznie w trakcie trwającej interwencji policjant zwrócił uwagę na przechodnia naruszającego przepisy ruchu drogowego. Wtedy funkcjonariusz zdecydował się na nietypowe posunięcie — postanowił wylegitymować youtubera jako świadka tego wykroczenia. “Teraz będę sporządzał notatkę celem ukarania tego pana.” – zwrócił się funkcjonariusz do youtubera. “Pana wylegitymuję jako świadka. Był pan świadkiem popełnionego wykroczenia, pan przechodził po ścieżce rowerowej.” – mówił policjant. Jednak, jak zwrócił uwagę twórca “Audytu obywatelskiego”, funkcjonariusz nie postąpił zgodnie z procedurą, nie przedstawiając się przechodniowi i nie informując go o jego prawach.

reklama
Sprzedane miejsca parkingowe – mieszkańcy w rozterce

Ostateczne rozstrzygnięcie

Po serii wzajemnych oskarżeń i wymianie argumentów sytuacja zakończyła się w niespodziewany sposób. Policjant zdecydował, że nie będzie kontynuował próby legitymowania youtubera, a cała sytuacja, w kontekście działań policyjnych, określona została przez twórcę jako “kuriozum roku”.

źródło: infoilawa.pl

reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
22 sierpnia 2023 13:19

Policja nadaje się do pilnowania pomników kaczki i wlepiania mandatów za drobne wykroczenia. Nie znają prawa i działają po omacku.

Policja to szkodniki
22 sierpnia 2023 19:30

Cała Polska policja to DNO i wodorosty. Głupi chorzy ludzie którzy służą choremu systemowi który niszczy nas oraz ich i ich bliskich wraz z rodzinami a Ci nie wiem jak ich nazwać mu służą…. WTF? W imię czego? W imię garści srebrników? Szybszej emerytury? Czy może dlatego że mogą się wyzywać na ludziach i ich gnębić w życiu codziennym? Czy może dlatego że ich mandaty nie dotyczą i te głupie sądy chronią? Pomijając fakt że te sądy też są o kant dupy i wydają niesłuszne wyroki. To polityczna paranoja mam nadzieję że kiedyś wszyscy za to odpowiecie i traficie na… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia

Sprzedane miejsca parkingowe – mieszkańcy w rozterce

Sprzedane miejsca parkingowe – mieszkańcy w rozterce