25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Kierowca z Olsztyna nagrał jak ITD łamie przepisy. Będzie mandat? [WIDEO]

WiadomościKierowca z Olsztyna nagrał jak ITD łamie przepisy. Będzie mandat?

Inspekcja Transportu Drogowego – w skrócie ITD – to wyspecjalizowana formacja kontrolna. Do podstawowych zadań Inspekcji należy między innymi kontrola i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

reklama

Na naszą skrzynkę redakcyjną redakcja@twojkurierolsztynski.pl czytelnik przysłał filmik nagrany 20 lutego. Widać na nim jak autor nagrania jedzie ul. Pstrowskiego w kierunku dawnego Rolnika. Zwalnia aby zatrzymać się na czerwonym świetle. Samochód ITD, tego jednak nie robi. Autor nagrania uzasadnia to tak: – Taka mała ciekawostka auto którym poruszała się Inspekcja waży około 2/3 ton, moje 16 więc wnioski na temat wyhamowania wyciągnięcie sami.

Skontaktowaliśmy się w sprawie nagrania z rzecznikiem ITD w Olsztynie. Odpisał nam Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego pan Arkadiusz Brzozowski. Co ciekawe podziękował za nadesłanie nagrania oraz stwierdził: – Jednoznacznie wynika, że zostały naruszone przepisy prawa o ruchu drogowym. W związku z powyższym po odczytaniu numerów rejestracyjnych pojazdu i ustaleniu tym samym osoby kierującej, osoba ta zostanie ukarana mandatem karnym, a niezależnie od tego zostaną wszczęte czynności wyjaśniające w powyższej sprawie.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bubuś
23 lutego 2019 07:47

Hehe dobre!
Ciekawe czy kierowca ciezarowki jest taki krystaliczny w swoim postepowaniu! Moze ITD powinna jego skontrolowac! Hehe
Pozdrawiam

Anonimowo
23 lutego 2019 07:45

Do On! Jak znaczna czesc olsztynian jezdze samochodem. Codziennie widze jak kierowcy nagminnie jezdza na czerwonym. Przyzmam ze ten przypadek to jest “lajcik” w porownaniu do innych kierowcow. A tutaj na filmie nie widac zeby komus mogla stac sie krzywda. “…niech rzuci kamien ten, kto jest bez winy”.

Polecane