14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Kierowca z Olsztyna nagrał jak ITD łamie przepisy. Będzie mandat? [WIDEO]

Strona główna Wiadomości Kierowca z Olsztyna nagrał jak ITD łamie przepisy. Będzie mandat?
reklama

Inspekcja Transportu Drogowego – w skrócie ITD – to wyspecjalizowana formacja kontrolna. Do podstawowych zadań Inspekcji należy między innymi kontrola i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na naszą skrzynkę redakcyjną [email protected] czytelnik przysłał filmik nagrany 20 lutego. Widać na nim jak autor nagrania jedzie ul. Pstrowskiego w kierunku dawnego Rolnika. Zwalnia aby zatrzymać się na czerwonym świetle. Samochód ITD, tego jednak nie robi. Autor nagrania uzasadnia to tak: – Taka mała ciekawostka auto którym poruszała się Inspekcja waży około 2/3 ton, moje 16 więc wnioski na temat wyhamowania wyciągnięcie sami.

reklama

Skontaktowaliśmy się w sprawie nagrania z rzecznikiem ITD w Olsztynie. Odpisał nam Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego pan Arkadiusz Brzozowski. Co ciekawe podziękował za nadesłanie nagrania oraz stwierdził: – Jednoznacznie wynika, że zostały naruszone przepisy prawa o ruchu drogowym. W związku z powyższym po odczytaniu numerów rejestracyjnych pojazdu i ustaleniu tym samym osoby kierującej, osoba ta zostanie ukarana mandatem karnym, a niezależnie od tego zostaną wszczęte czynności wyjaśniające w powyższej sprawie.

reklama
reklama

11 KOMENTARZE

 1. Hehe dobre!
  Ciekawe czy kierowca ciezarowki jest taki krystaliczny w swoim postepowaniu! Moze ITD powinna jego skontrolowac! Hehe
  Pozdrawiam

  1
  3
 2. Do On! Jak znaczna czesc olsztynian jezdze samochodem. Codziennie widze jak kierowcy nagminnie jezdza na czerwonym. Przyzmam ze ten przypadek to jest „lajcik” w porownaniu do innych kierowcow. A tutaj na filmie nie widac zeby komus mogla stac sie krzywda. „…niech rzuci kamien ten, kto jest bez winy”.

 3. Do On! Jak znaczna czesc olsztynian jezdze samochodem. Codziennie widze jak kierowcy nagminnie jezdza na czerwonym. Przyzmam ze ten przypadek to jest „lajcik” w porownaniu do innych kierowcow. A tutaj na filmie nie widac zeby komus mogla stac sie krzywda.
  Niech rzuci kamien ten, kto

  2
  2
 4. Prawdopodobnie leżała tam osoba bezdomna. Dojeżdżałem do skrzyżowania, skręcając na Szczytno z ul. Wyszyńskiego i akurat podjechała karetka. ITD już tam stało na bombach

  4
  1
 5. Wciąż w tekstach brakuje znaków interpunkcyjnych, między innymi przecinków. Panie Redaktorze, kiedy wrocisz z urlopu? Młodzież nie radzi sobie sama.

  2
  2
 6. Telemaniak przez takie zachowanie kierowcy mogło tej pomocy potrzebować o wiele więcej osób. Pomagać trzeba owszem ale nie stwarzając zagrożenie dla innych i również samego siebie.

 7. Szkoda ze filmik nie jest w calosci bo widzialem jak inspektorzy zatrzymali sie za przejsciem. Przy przejsciu lezala osoba jakas pewnie potrzebowala pomocy bo za chwile pojawilo sie tez pogotowie ratunkowe. Panie redaktorze prosze byc bardziej obiektywnym. Czy zatem kierowcy ciezarowki jak bedzie potrzebowal pomocy jej udzielic? Odpowiedz nasuwa sie sama. Kazdemu w kazdych warunkach pomoc sie nalezy. Zreszta na filmiku troche widac ze ktos lezy przy przejsciu. A moze to byl ktos z rodziny kierowcy?

  5
  3
  • Co ma do tego redaktor? Na tym filmiku ciężko dostrzec osobę leżącą za przejście, wiec skąd redaktor miał o tym wiedzieć? Osoba, która podrzuciła filmik powinna to opisać w celu obiektywnego spojrzenia na całe zajście przez przełożonych kierowcy auta ITD

   2
   1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma