fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Kierowca z Olsztyna nagrał jak ITD łamie przepisy. Będzie mandat? [WIDEO]

reklama
reklama

Inspekcja Transportu Drogowego – w skrócie ITD – to wyspecjalizowana formacja kontrolna. Do podstawowych zadań Inspekcji należy między innymi kontrola i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na naszą skrzynkę redakcyjną [email protected] czytelnik przysłał filmik nagrany 20 lutego. Widać na nim jak autor nagrania jedzie ul. Pstrowskiego w kierunku dawnego Rolnika. Zwalnia aby zatrzymać się na czerwonym świetle. Samochód ITD, tego jednak nie robi. Autor nagrania uzasadnia to tak: – Taka mała ciekawostka auto którym poruszała się Inspekcja waży około 2/3 ton, moje 16 więc wnioski na temat wyhamowania wyciągnięcie sami.

Skontaktowaliśmy się w sprawie nagrania z rzecznikiem ITD w Olsztynie. Odpisał nam Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego pan Arkadiusz Brzozowski. Co ciekawe podziękował za nadesłanie nagrania oraz stwierdził: – Jednoznacznie wynika, że zostały naruszone przepisy prawa o ruchu drogowym. W związku z powyższym po odczytaniu numerów rejestracyjnych pojazdu i ustaleniu tym samym osoby kierującej, osoba ta zostanie ukarana mandatem karnym, a niezależnie od tego zostaną wszczęte czynności wyjaśniające w powyższej sprawie.

Czytaj też:  Palisz odpadami w piecu? Będzie miał problemy, bo strażnicy sprawdzą to dronem
reklama