fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Gdzie zrealizować in vitro w Olsztynie? Oto wybrane instytucje w latach 2023-2024

OlsztynGdzie zrealizować in vitro w Olsztynie? Oto wybrane instytucje w latach 2023-2024

Niedawno rozstrzygnięto konkurs “Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców miasta Olsztyna w latach 2023-2024”. Wyniki wyłoniły trzy podmioty, które zobowiązane są do realizacji programu w nadchodzących latach.

reklama

Wybrane instytucje będą odpowiedzialne za kwalifikację medyczna pacjentów, realizację procedur in vitro lub adopcji zarodków. Podmioty te już podpisały umowy z miastem Olsztynem, dając zielone światło do realizacji programu.

Zwycięskie instytucje i miejsca realizacji programu

  1. MEDI PARTNER Spółka z o.o., z siedzibą w Warszawie, będzie realizować program w InviMed Europejskim Centrum Macierzyństwa w Gdyni. Kontakty do firmy: tel.: 600-596-204, e-mail: magdalena.zwierzewska@invimed.pl.
  2. ARTEMIDA Olsztyn Spółka z o.o., z siedzibą w Olsztynie, będzie realizować program na miejscu, w Artemida Olsztyn. Kontakty do firmy: tel.: 601-394-799, e-mail: jan.domitrz@gmail.com.
  3. INVICTA Spółka z o.o., z siedzibą w Sopocie, będzie realizować program w Klinice Invicta w Gdańsku. Kontakty do firmy: tel.: 795-172-975, e-mail: malgorzata.lepisz@invicta.pl.
Bezpłatne konsultacje medyczne i mnóstwo atrakcji. Piknik rodzinny z Polkardem!

Szczegóły dotyczące programu

“Programem zostaną objęte łącznie 72 pary – mówi zastępca prezydenta Olsztyna, Ewa Kaliszuk. – W każdej z umów po 24 pary, z czego 12 w tym i tyle samo w 2024 roku”.

reklama

Program in vitro skierowany jest do par, w których kobieta ma między 20 a 42 latami życia. Mogą z niego skorzystać ci, którzy wyczerpali wszelkie inne możliwości, by mieć potomstwo i przeszli odpowiednie badania. Dodatkowo uczestnicy programu będą mogli skorzystać z indywidualnego poradnictwa psychologicznego.

Czym jest metoda in vitro?

Zapłodnienie pozaustrojowe, zwane również in vitro, to metoda leczenia niepłodności, polegająca na połączeniu komórki jajowej z plemnikiem poza organizmem kobiety, najczęściej w warunkach laboratoryjnych. Z połączenia tych komórek powstaje zarodek, który następnie jest przenoszony do macicy kobiety. Ta metoda jest często stosowana w przypadkach, gdy naturalne metody poczęcia okazują się nieskuteczne.

W Olsztynie powstanie nowy szpital? Koszt inwestycji to 300 mln zł
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Dr n. med. Zbigniew Purpurowicz zaprasza na bezpłatne badania prostaty w Szczytnie

Bezpłatne konsultacje medyczne i mnóstwo atrakcji. Piknik rodzinny z Polkardem!
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji