Od 9 marca 2023 roku pary z województwa warmińsko-mazurskiego mogą zapisywać się do kolejnej edycji Programu leczenia in vitro z dofinansowaniem. Program, realizowany przez Kliniki INVICTA, działa już trzeci rok i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Dzięki niemu, w ciągu dwóch ostatnich lat urodziło się 16 dzieci, a kolejnych dziewięć przyszłych mam czeka na narodziny swoich pociech.
Dofinansowanie leczenia
Aby skorzystać z dofinansowania, pary muszą mieszkać w województwie warmińsko-mazurskim i rozliczać się we właściwym Urzędzie Skarbowym. Dodatkowo muszą mieć potwierdzoną medycznie przyczynę niepłodności lub przeprowadzone, nieskuteczne leczenie niepłodności przez 12 miesięcy przed zgłoszeniem do Programu. Kobiety ubiegające się o dofinansowanie powinny mieć między 20 a 42 lata.
Koszty leczenia in vitro dla mieszkańców Warmii i Mazur
Program oferuje jednokrotne dofinansowanie procedury zapłodnienia pozaustrojowego, zarówno w ramach dawstwa partnerskiego, jak i innego niż partnerskie (dawstwo żeńskich i męskich komórek rozrodczych) oraz programu adopcji zarodka. W przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego dofinansowanie wynosi do 6 tys. zł, a w przypadku adopcji zarodka – do 3 tys. zł.
Ograniczona liczba miejsc w programie
Zapisy do Programu trwają do wyczerpania środków finansowych przyznanych Klinice. Patrycja Witt, Kierownik Kliniki INVICTA w Gdańsku, zachęca pary do zgłaszania się: „W Klinikach INVICTA czekamy na zgłoszenia i jesteśmy gotowi dalej walczyć o to, żeby na Warmii i Mazurach rodziły się dzieci”.
Kliniki Płodności INVICTA – specjaliści w leczeniu niepłodności
Kliniki INVICTA, zlokalizowane w największych miastach Polski, specjalizują się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu zaburzeń płodności. Dzięki doświadczonemu zespołowi embriologów, lekarzy i własnym laboratoriom, Kliniki oferują najnowocześniejsze metody leczenia, badań diagnostycznych i procedur medycznych. W ramach Grupy INVICTA działa również największy w Polsce Bank Płodności INVICTA, umożliwiający pacjentom korzystanie z programów in vitro z komórkami podarowanymi przez anonimowych dawców i dawczynie.
Jakość usług i procedur w INVICTA jest szczególnie ważna. Dlatego placówka posiada liczne certyfikaty jakości i akredytacje, przeprowadza audyty wewnętrzne oraz podlega kontrolom niezależnych, krajowych i międzynarodowych instytucji.
Wsparcie dla pacjentów na każdym etapie leczenia
Kliniki INVICTA mają na uwadze również emocjonalne potrzeby pacjentów. Dlatego, oprócz wykwalifikowanego personelu medycznego, oferują wsparcie dedykowanego opiekuna, który pomaga w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z programem dofinansowania. Patrycja Witt, Kierownik Kliniki INVICTA w Gdańsku, podkreśla: „Wiemy, że pacjentów często przytłacza „formalna” część związana z procedurą, dlatego w Klinice INVICTA już od początku zapewniamy pacjentom wsparcie dedykowanego opiekuna, który dba o to, by wszystkie formalności zostały dopełnione. Przeprowadzamy pacjentów przez ten proces”.
Aby umówić się na wizytę w Klinice INVICTA, można skorzystać z formularza na stronie www.klinikainvicta.pl lub zadzwonić pod numer 58 58 58 800. Szczegóły dotyczące dofinansowania w ramach Programu są dostępne na stronie Kliniki INVICTA.
źródło: INVICTA