fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Jest porozumienie lekarzy i dyrekcji ws. oddziału psychiatrii dziecięcej w Olsztynie

OlsztynJest porozumienie lekarzy i dyrekcji ws. oddziału psychiatrii dziecięcej w Olsztynie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dyrekcja Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie doszła do porozumienia z dwiema lekarkami z oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży. Tym samym istnienie tego oddziału nie jest zagrożone – poinformował wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński.

Na oddziale psychiatrii dziecięcej Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie zatrudnionych jest pięciu lekarzy, w tym dwóch rezydentów. Jedna z trzech lekarek specjalistek przebywa na urlopie wychowawczym. Pozostałe dwie specjalistki złożyły wypowiedzenie z końcem października. Gdyby odeszły z pracy, wówczas jedyny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w regionie zostałby zamknięty, a lekarki rezydentki musiałby odbywać specjalizację w innej placówce.

W oddziale tym leczeni są też młodzi pacjenci z woj. podlaskiego.

„W piątek dyrekcja placówki osiągnęła porozumienie z paniami lekarkami. Tym samym dalsze istnienie tego oddziału nie jest zagrożone. Bardzo się cieszymy z osiągniętego porozumienia, to dobra informacji zwłaszcza dla leczących się tam dzieci i ich rodziców” – poinformował wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński. Wicemarszałek dodał, że osiągnięte porozumienie daje nadzieję na dłuższe funkcjonowanie tego oddziału.

Wielka kompromitacja? Gwiazdy TVN na Plaży Miejskiej pozostawiły niesmak

Kuchciński przyznał, że porozumienie osiągnięto m.in. dzięki temu, że ośrodek przekształcony zostanie w ośrodek wysokospecjalistycznej całodobowej opieki psychiatrycznej. To najwyższy, III stopień referencyjności w trzystopniowej skali reformy psychiatrii dzieci i młodzieży.

Nie udało się uzyskać w tej sprawie informacji ze strony szpitala.

Na oddziale psychiatrii dziecięcej w Olsztynie leczone są dzieci od czwartego do osiemnastego roku życia. Oddział zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży, m.in. nadpobudliwości, nerwic dziecięcych, zaburzeń odżywiania. Dysponuje 32 miejscami, ale na oddziale przebywa czasem ponad 40 pacjentów.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze