-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jest porozumienie lekarzy i dyrekcji ws. oddziału psychiatrii dziecięcej w Olsztynie

OlsztynJest porozumienie lekarzy i dyrekcji ws. oddziału psychiatrii dziecięcej w Olsztynie

Dyrekcja Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie doszła do porozumienia z dwiema lekarkami z oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży. Tym samym istnienie tego oddziału nie jest zagrożone – poinformował wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński.

reklama

Na oddziale psychiatrii dziecięcej Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie zatrudnionych jest pięciu lekarzy, w tym dwóch rezydentów. Jedna z trzech lekarek specjalistek przebywa na urlopie wychowawczym. Pozostałe dwie specjalistki złożyły wypowiedzenie z końcem października. Gdyby odeszły z pracy, wówczas jedyny oddział psychiatryczny dla dzieci i młodzieży w regionie zostałby zamknięty, a lekarki rezydentki musiałby odbywać specjalizację w innej placówce.

W oddziale tym leczeni są też młodzi pacjenci z woj. podlaskiego.

reklama

„W piątek dyrekcja placówki osiągnęła porozumienie z paniami lekarkami. Tym samym dalsze istnienie tego oddziału nie jest zagrożone. Bardzo się cieszymy z osiągniętego porozumienia, to dobra informacji zwłaszcza dla leczących się tam dzieci i ich rodziców” – poinformował wicemarszałek woj. warmińsko-mazurskiego Marcin Kuchciński. Wicemarszałek dodał, że osiągnięte porozumienie daje nadzieję na dłuższe funkcjonowanie tego oddziału.

Nowatorska operacja w Szpitalu Dziecięcym

Kuchciński przyznał, że porozumienie osiągnięto m.in. dzięki temu, że ośrodek przekształcony zostanie w ośrodek wysokospecjalistycznej całodobowej opieki psychiatrycznej. To najwyższy, III stopień referencyjności w trzystopniowej skali reformy psychiatrii dzieci i młodzieży.

reklama

Nie udało się uzyskać w tej sprawie informacji ze strony szpitala.

Na oddziale psychiatrii dziecięcej w Olsztynie leczone są dzieci od czwartego do osiemnastego roku życia. Oddział zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży, m.in. nadpobudliwości, nerwic dziecięcych, zaburzeń odżywiania. Dysponuje 32 miejscami, ale na oddziale przebywa czasem ponad 40 pacjentów.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Bohaterowie Olsztyna! Policjanci ratują życie mężczyzny na ulicy

Smutna wiadomość. Zmarła 5-letnia Zuzia