fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 25 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Warmińsko-Mazurskie. Samorząd ogłosił konkurs na realizację programu in vitro

Wiadomości Warmińsko-Mazurskie. Samorząd ogłosił konkurs na realizację programu in vitro

Zarząd województwa warmińsko-mazurskiego ogłosił konkurs na realizację regionalnego programu in vitro. Zakłada on dofinansowanie w tym roku procedur zapłodnienia pozaustrojowego dla 42 par. Na ten cel przewidziano 210 tys. zł.

Biuro prasowe urzędu marszałkowskiego w Olsztynie poinformowało, że konkurs ofert ma wyłonić podmiot leczniczy, który zrealizuje w regionie „Program polityki zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą in vitro”.

W tegorocznym budżecie województwa zarezerwowano na ten cel 210 tys. zł. Program zakłada dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł na procedurę zapłodnienia pozaustrojowego lub 2,5 tys. zł na procedurę tzw. adopcji zarodka.

Z takiego wsparcia mogą skorzystać 42 pary ze stwierdzoną bezpłodnością. Muszą to być mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego. Do programu zostaną zakwalifikowane kobiety od 20 do 42 lat.

Dzięki programowi w województwie może urodzić się 11 dzieci.

Podejmując decyzję o dofinansowaniu programu in vitro, regionalny samorząd powołał się na dane, z których wynika, że problem niepłodności może dotyczyć 55,8 tys. par na Warmii i Mazurach. Według tych szacunków skorzystania z metody zapłodnienia pozaustrojowego wymaga rocznie 1116 par.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 1
ŹródłoPAP

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x