16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Olsztyn finansuje procedurę in vitro dla par z problemami niepłodności

OlsztynOlsztyn finansuje procedurę in vitro dla par z problemami niepłodności

Olsztyńscy radni przegłosowali uchwałę o finansowaniu procedury in vitro dla par z problemami niepłodności. W bieżącym roku na ten cel zostanie przeznaczone 200 tys. zł, co pozwoli sfinansować zabiegi dla 33 par. Warunkiem jest to, że kobiety muszą znajdować się w przedziale wiekowym 20-42 lata. Przeciwko uchwale głosowali radni PiS.

reklama

Dyskutując nad uchwałą dotyczącą finansowania procedury in vitro, radni zauważyli, że mieszkańcy już pytają, jak i gdzie mogą się zapisać, aby uzyskać wsparcie miasta w finansowaniu in vitro. Prezydent Olsztyna zapowiedział, że w przyszłym roku również będą finansowane zabiegi in vitro i przeznaczona zostanie identyczna kwota tj. 200 tys. zł.

Radni PiS uważali, że projekt jest dyskryminujący wobec osób, które ze względów światopoglądowych z niego nie skorzystają, ponieważ miasto nie finansuje także innych metod leczenia niepłodności, takich jak metody naturalne. Na to twierdzili, że samorząd musi finansować to, co przestał finansować rząd. Przewodniczący rady miasta Robert Szewczyk (PO) odpowiedział, że decyzje rządzących także mogą być uważane za dyskryminujące dla pewnych grup społecznych.

reklama

Rada miasta Olsztyna przegłosowała uchwałę o finansowaniu procedury in vitro dla par, które borykają się z problemami niepłodności. W bieżącym roku na ten cel zostanie przeznaczona kwota 200 tys. zł. Przeciwko uchwale głosowali radni PiS, którzy uważali, że to projekt dyskryminuje osoby, które nie skorzystają z niego z przyczyn światopoglądowych. Prezydent Olsztyna zapowiedział, że w przyszłym roku także będzie finansować zabiegi in vitro.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

17 KOMENTARZY

17 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
rysiek
30 marca 2023 20:05

Jak to in vitro będzie się tak partaczyć jak tramwaje, spalarnia, remonty to współczuję tym kobietom. Ja bym do ratusza nie poszła. Prezydent straszył, że nie będzie pieniędzy na ogrzewanie przedszkoli i żłobków… Wypowiedzi ludzi z rausza są tak samo spójne jak bełkot tuska

Anonimowo
30 marca 2023 16:33

Brawo – bardzo dobra decyzja!

Polecane
Ogłoszenia