fbpx
15 C
Olsztyn
wtorek, 26 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wstrząsające sceny na stacji benzynowej. Cztery młode osoby zaatakowały taksówkarza

OlsztynWstrząsające sceny na stacji benzynowej. Cztery młode osoby zaatakowały taksówkarza

Cztery osoby podejrzane o zaatakowanie taksówkarza nożem, kradzież auta i ucieczkę zostały umieszczone w areszcie.

reklama

Ich zatrzymanie jest efektem skutecznej pracy sił policyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, wspieranych przez jednostki z Nidzicy oraz Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Akcja została zrealizowana z udziałem policjantów z Ostródy, Elbląga, Iławy i Działdowa. Osoby zatrzymane muszą się teraz liczyć z możliwymi surowymi karami.

Kurs przez cały kraj zakończył się napadem

Zdarzenie miało miejsce 10 lipca 2023 roku. Zgodnie z ustaleniami policji, trzej mężczyźni i jedna kobieta zamówili taksówkę na trasę z Krakowa do Gdańska, a następnie do Warszawy. Podczas postoju na stacji paliw na trasie S7 w pobliżu Witramowa (pow. olsztyński) doszło do spięcia pomiędzy taksówkarzem a pasażerami. Kierowca, zaniepokojony agresją pasażerów, postanowił zakończyć kurs. W odpowiedzi, osoby, które przewoził, zaatakowały go i zmusiły do przejścia na tylne siedzenie samochodu. Następnie jeden z mężczyzn usiłował dźgnąć go nożem. Taksówkarzowi udało się uciec z samochodu i schronić się na stacji paliw. Po tym, jak napastnicy nie zdołali dostać się do budynku, ukradli taksówkę i uciekli w stronę Warszawy.

reklama
Poszukiwani przez policję: trzech nie opłaciło grzywny, czwarty poszukiwany był listem gończym

Akcja policji

Funkcjonariusze policji szybko zostali powiadomieni o zdarzeniu. W ciągu kilku minut od zgłoszenia, funkcjonariusze z Nidzicy zatrzymali skradziony samochód na trasie S7. Podczas zatrzymania jeden z pasażerów zaatakował ich gazem pieprzowym. Policja zatrzymała 27-letniego kierowcę, podczas gdy pozostali kontynuowali ucieczkę. Dzięki skoordynowanej akcji policji, w której wzięli udział funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji, pozostała trójka została zatrzymana w jednym z hoteli w Warszawie.

*nagranie wideo

reklama

Podejrzani w areszcie

Po zatrzymaniu wszyscy czterej podejrzani trafili do aresztu. Policja rozpoczęła dochodzenie, które doprowadziło do odzyskania skradzionego samochodu. Na podstawie zgromadzonych dowodów, czwórka agresorów usłyszała zarzuty związane z napadem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dodatkowo 34-letni mężczyzna został oskarżony o ucieczkę przed kontrolą drogową.

Bezpieczne prowadzenie pojazdu w oślepiającym słońcu: wskazówki i porady dla kierowców

Zgodnie z przepisami podejrzanym grożą surowe kary. 21-latce i 27-latkowi, którzy nie mieli wcześniej na swoim koncie poważnych przestępstw, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Z kolei dla 31- i 34-latka, którzy już w przeszłości byli karani za podobne przestępstwa, może to być nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Warunki recydywy zastosowane wobec starszych mężczyzn zdecydowanie zaostrzają wymiar przewidywanej kary.

Sprawa wciąż w toku

13 lipca 2023 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe, zastosowano wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Śledztwo jest wciąż w toku i możliwe jest, że podejrzani usłyszą dodatkowe zarzuty, związane z innymi przestępstwami na terenie kraju.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Bezpieczny weekend na drogach powiatu ostródzkiego. Policja apeluje o ostrożność na zakończenie wakacji

Mrągowscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego na rozpoczęcie nowego roku szkolnego