-0 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zatrzymano osoby odpowiedzialne za oszustwa i rozbój

WiadomościZatrzymano osoby odpowiedzialne za oszustwa i rozbój

W miniony weekend szczycieńscy policjanci zatrzymali aż cztery osoby poszukiwane. Każdy z nich miał coś na sumieniu i teraz za to odpowie.

reklama

W piątek (11.12.20r.) parę minut po godzinie 11:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy zapukali do jednego z mieszkań położonego na ulicy Władysława IV w Szczytnie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem może przebywać poszukiwany mężczyzna. Drzwi do mieszkania otworzyła im kobieta. Mundurowi w jednym pomieszczeń zastali również 53-latka, który był w zainteresowaniu mundurowych. Mieszkaniec gminy Wielbark ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż poszukiwany był przez Prokuraturę oraz Sąd Rejonowy w Szczytnie. Miał on do obycia karę 7 miesięcy pozbawienia wolności. 53-latek uchylał się od obowiązku alimentacyjnego, dlatego sąd postanowił wydać nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. W trakcie weryfikacji danych kobiety, która wpuściła funkcjonariuszy do mieszkania okazało się, że ona również posiada status osoby poszukiwanej. 49-letnia mieszkanka Szczytna miała do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo oszustwa.

Policjant ratował chorego, ma uszkodzony bark

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 53-latka i jego 49-letnia znajomą. Oboje w chwili interwencji byli nietrzeźwi. Zgodnie z decyzją sądu trafili oni za kratki, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

reklama

Natomiast w nocy z piątku na sobotę (12.12.20r.) oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynika, że do jednego z mieszkań położonego na ulicy Kościuszki w Szczytnie dobija się nietrzeźwy mężczyzna. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, iż osoba ta posiada sądowy zakaz zbliżania się do zamieszkujących w budynku osób. Na miejsce interwencji natychmiast pojechali mundurowi, którzy potwierdzili zgłoszenie. Zatrzymali również 44-letniego mieszkańca Szczytna, który jak się okazało posiadał status osoby poszukiwanej. Mężczyzna miał do odbycia karę 1 rok pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo rozboju. 44-latej w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie do wskazanego przez sąd zakładu karnego.

Karetki jeżdżą ponad 13 razy częściej, niż wczoraj

Ostatni z weekendowych poszukiwanych został zatrzymany dziś (14.12.20r.) parę minut po godzinie 07:00 na ulicy Leyka w Szczytnie. 24-latek poszukiwany był przez miejscowy Sąd Rejonowy, który wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego. Mężczyzna miał od odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo wymuszania czynności urzędowych.

reklama

Źródło: KPP Szczytno

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Olsztyńskie służby w Sylwestra zabrały rodzicom 1,5 rocznego syna. Przerażające, że robili to razem z grupą znajomych