fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Zatrzymano osoby odpowiedzialne za oszustwa i rozbój

Wiadomości Zatrzymano osoby odpowiedzialne za oszustwa i rozbój

W miniony weekend szczycieńscy policjanci zatrzymali aż cztery osoby poszukiwane. Każdy z nich miał coś na sumieniu i teraz za to odpowie.

W piątek (11.12.20r.) parę minut po godzinie 11:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy zapukali do jednego z mieszkań położonego na ulicy Władysława IV w Szczytnie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem może przebywać poszukiwany mężczyzna. Drzwi do mieszkania otworzyła im kobieta. Mundurowi w jednym pomieszczeń zastali również 53-latka, który był w zainteresowaniu mundurowych. Mieszkaniec gminy Wielbark ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, gdyż poszukiwany był przez Prokuraturę oraz Sąd Rejonowy w Szczytnie. Miał on do obycia karę 7 miesięcy pozbawienia wolności. 53-latek uchylał się od obowiązku alimentacyjnego, dlatego sąd postanowił wydać nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. W trakcie weryfikacji danych kobiety, która wpuściła funkcjonariuszy do mieszkania okazało się, że ona również posiada status osoby poszukiwanej. 49-letnia mieszkanka Szczytna miała do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo oszustwa.

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 53-latka i jego 49-letnia znajomą. Oboje w chwili interwencji byli nietrzeźwi. Zgodnie z decyzją sądu trafili oni za kratki, gdzie spędzą najbliższe miesiące.

Natomiast w nocy z piątku na sobotę (12.12.20r.) oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynika, że do jednego z mieszkań położonego na ulicy Kościuszki w Szczytnie dobija się nietrzeźwy mężczyzna. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, iż osoba ta posiada sądowy zakaz zbliżania się do zamieszkujących w budynku osób. Na miejsce interwencji natychmiast pojechali mundurowi, którzy potwierdzili zgłoszenie. Zatrzymali również 44-letniego mieszkańca Szczytna, który jak się okazało posiadał status osoby poszukiwanej. Mężczyzna miał do odbycia karę 1 rok pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo rozboju. 44-latej w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu, a następnie do wskazanego przez sąd zakładu karnego.

Ostatni z weekendowych poszukiwanych został zatrzymany dziś (14.12.20r.) parę minut po godzinie 07:00 na ulicy Leyka w Szczytnie. 24-latek poszukiwany był przez miejscowy Sąd Rejonowy, który wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego. Mężczyzna miał od odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo wymuszania czynności urzędowych.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x