fbpx
-2 C
Olsztyn
wtorek, 18 stycznia, 2022
reklama

28-latek uciekał przed kontrolą drogową. Miał kilka powodów

reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku zatrzymali 28- latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna był pijany i posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W czwartek (16.12.2021r.) w jednej ze wsi na terenie gminy Olsztynek policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku zauważyli volkswagena, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył i zaczął się oddalać. Funkcjonariusze widząc to podejrzane zachowanie postanowili zatrzymać auto do kontroli, jednak kierujący volkswagenem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania pojazdu. Wręcz przeciwnie- mężczyzna przyspieszał i zajeżdżał drogę policjantom. W pewnym momencie kierujący volkswagenem najechał na skarpę co uniemożliwiło mu dalszą jazdę.

Jak się okazało, za kierownicą volkswagena siedział 28- letni mieszkaniec gminy. Po sprawdzeniu go w policyjnych okazało się, że posiada on aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto, był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile.

Czytaj też:  Wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy są dla Intermarché Olsztyn druzgocące
reklama

Za popełnione przestępstwa 28- latek tłumaczyć się będzie przed sądem. Oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości i złamania sądowego zakazu kierujący odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

źródło: KMP Olsztyn