17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Nowa atrakcja turystyczna w Lesie Miejskim

OlsztynNowa atrakcja turystyczna w Lesie Miejskim

Władze Olsztyna podjęły decyzję o wzbogaceniu oferty turystycznej miasta. Świeżo rozpisany przetarg na budowę nowej atrakcji turystycznej w Lesie Miejskim oznacza, że miasto przygotowuje się do powitania jeszcze większej liczby odwiedzających.

reklama

Ukojenie w Lesie Miejskim

Las Miejski w Olsztynie to prawdziwy skarb dla lokalnej społeczności. Każdego dnia setki mieszkańców korzystają z tego miejsca, szukając bliskości z naturą. Las oferuje wiele atrakcji: od licznych tras pieszych i rowerowych, przez miejsca spotkań, aż po park linowy, który stanowi wyzwanie dla miłośników przygody.

Wizja nowego miejsca wypoczynku

Miasto Olsztyn nie spoczywa na laurach i planuje jeszcze więcej. W celu zwiększenia atrakcyjności miejsca, władze Olsztyna właśnie ogłosiły przetarg na realizację nowego projektu. Jak informuje specyfikacja przetargowa, nowa atrakcja ma być Edukacyjnym Ekotarasem, położonym przy ul. 15 Dywizji. Ten ekologiczny punkt orientacyjny ma służyć do edukacji, a także zmniejszać antropopresję na ekosystem Doliny Środkowej Łyny i Lasu Miejskiego.

reklama

Dostęp do Ekotarasu

Projekt zakłada zagospodarowanie fragmentu naturalnego terenu skarpy nad rzeką Łyną, który ma pełnić funkcję rekreacyjno-wypoczynkową. Dojście do Ekotarasu będzie możliwe dzięki budowie ścieżki o nawierzchni mineralnej, która zostanie powiązana z istniejącym ciągiem komunikacyjnym ul. 15 Dywizji. Ponadto, planowany jest funkcjonalny związek z terenem istniejącego w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu rugby. Realizacja obejmuje wbudowanie schodów terenowych w skarpę, co umożliwi łatwiejsze dojście do atrakcji.

Termin realizacji tego ambitnego planu to 15 listopada 2023 roku, a oferty od potencjalnie zainteresowanych firm mogą być składane do 22 czerwca 2023 roku.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane