19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Oficjalne otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej: odkryj Mazury na rowerze

WiadomościOficjalne otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej: odkryj Mazury na rowerze

Już od 2 czerwca zapaleni cykliści będą mogli korzystać z nowej, niezrównanej trasy rowerowej, zwanej Mazurską Pętlą Rowerową. Ten 300-kilometrowy szlak połączy wiele malowniczych miejscowości na Szlaku Wielkich Jezior. Otwarcie trasy odbędzie się na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku.

reklama

Atrakcje na trasie Mazurskiej Pętli Rowerowej

Unikalny na skalę europejską szlak to połączenie wielu atrakcji. Rowerzyści będą mogli cieszyć się dziewiczymi lasami, malowniczymi jeziorami, urokliwymi miasteczkami, regionalną kuchnią, a także ciekawymi wydarzeniami. Trasa jest pełna punktów obserwacyjnych, które oferują widoki na mazurskie krajobrazy, a także specjalnych stacji obsługi rowerzystów, które zapewniają schronienie, sanitariaty i przestrzeń do odpoczynku.

Trasa Mazurskiej Pętli Rowerowej prowadzi przez Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki, Mrągowo, Ryn, Orzysz, Miłki, Pozezdrze, Pisz i Ruciane-Nida.

reklama

Wielkie otwarcie Mazurskiej Pętli Rowerowej

Uroczystość otwarcia Mazurskiej Pętli Rowerowej odbędzie się 2 czerwca o godzinie 10 na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku. Udział w niej weźmie Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i wiele innych ważnych osobistości. Przybyli będą mogli cieszyć się nie tylko trasą, ale również brać udział w różnych wydarzeniach związanych z inauguracją.

reklama

Wielkie świętowanie dla pasjonatów rowerów

Dzień po oficjalnym otwarciu szlaku, 3 czerwca, przypada Światowy Dzień Roweru. Z tej okazji, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego i Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 będą organizować II Forum Rowerowe na Warmii i Mazurach. Wydarzenie, które odbędzie się w Wilkasach w AZS COSA (ul. Niegocińska 5) będzie doskonałą okazją do dyskusji na temat rozwoju turystyki rowerowej, a także do wymiany doświadczeń i poznania najnowszych trendów. Forum towarzyszyć będzie rajd rowerowy.

źródło: Radio Eska

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rowerzysta
2 czerwca 2023 22:00

A będą toalety prz miejscach postoju czy jak na green Velo las dookoła zaminowany ,że nie da się wejść bez poślizgu ?

Polecane