fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 27 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Ruszają inwestycje dotyczące Mazurskiej Pętli Rowerowej

Wiadomości Ruszają inwestycje dotyczące Mazurskiej Pętli Rowerowej

Miasto Giżycko rozpoczyna inwestycje związane z Mazurską Pętlą Rowerową – podpisano umowę na budowę miejsca obsługi rowerzystów i punktu widokowego na Wzgórzu św. Brunona nad Niegocinem. Ponad 300-kilometrowa trasa ma prowadzić wokół Wielkich Jezior Mazurskich.

Jak poinformował burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, punkt widokowy powstanie na Wzgórzu św. Brunona, zaś MOR, czyli miejsce obsługi rowerzystów – w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej nr 59 z wojewódzką 529; to rozjazd z Giżycka na Olsztyn i Kętrzyn (w sąsiedztwie Twierdzy Boyen). Zarówno punkt widokowy, jak i MOR zbuduje firma spod Olsztyna.

W dalszej kolejności – w roku 2020 i 2021 – miasto chce budować profesjonalne ścieżki rowerowe wzdłuż ulic Nowowiejskiej, Kościuszki, Olsztyńskiej i wokół Twierdzy Boyen.

„Całość zadania to 2,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 1,2 mln, a 1,5 mln to nasz wkład własny” – powiedział Iwaszkiewicz. Dodał, że zarówno punkt widokowy na Wzgórzu św. Brunona nad Niegocinem, jak i MOR w pobliżu Twierdzy Boyen zbuduje firma spod Olsztyna.

Mazurska Pętla Rowerowa ma być ponad 300-kilometrową trasą rowerową przebiegającą wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Od północy ma się łączyć z Green Velo. Na trasie jej przebiegu mają powstać jednolite pod względem architektonicznym punkty widokowe i wiaty służące jako miejsca obsługi rowerzystów (MOR).

Szacowana wartość całego projektu wynosi ok. 55 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej ma wynieść ok. 47 mln zł.

Mazurska Pętla Rowerowa jest realizowana w trybie pozakonkursowym przez Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoPAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: