-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ruszają inwestycje dotyczące Mazurskiej Pętli Rowerowej

GiżyckoRuszają inwestycje dotyczące Mazurskiej Pętli Rowerowej

Miasto Giżycko rozpoczyna inwestycje związane z Mazurską Pętlą Rowerową – podpisano umowę na budowę miejsca obsługi rowerzystów i punktu widokowego na Wzgórzu św. Brunona nad Niegocinem. Ponad 300-kilometrowa trasa ma prowadzić wokół Wielkich Jezior Mazurskich.

reklama

Jak poinformował burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, punkt widokowy powstanie na Wzgórzu św. Brunona, zaś MOR, czyli miejsce obsługi rowerzystów – w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej nr 59 z wojewódzką 529; to rozjazd z Giżycka na Olsztyn i Kętrzyn (w sąsiedztwie Twierdzy Boyen). Zarówno punkt widokowy, jak i MOR zbuduje firma spod Olsztyna.

W dalszej kolejności – w roku 2020 i 2021 – miasto chce budować profesjonalne ścieżki rowerowe wzdłuż ulic Nowowiejskiej, Kościuszki, Olsztyńskiej i wokół Twierdzy Boyen.

Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca
reklama

„Całość zadania to 2,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 1,2 mln, a 1,5 mln to nasz wkład własny” – powiedział Iwaszkiewicz. Dodał, że zarówno punkt widokowy na Wzgórzu św. Brunona nad Niegocinem, jak i MOR w pobliżu Twierdzy Boyen zbuduje firma spod Olsztyna.

Mazurska Pętla Rowerowa ma być ponad 300-kilometrową trasą rowerową przebiegającą wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Od północy ma się łączyć z Green Velo. Na trasie jej przebiegu mają powstać jednolite pod względem architektonicznym punkty widokowe i wiaty służące jako miejsca obsługi rowerzystów (MOR).

reklama

Szacowana wartość całego projektu wynosi ok. 55 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej ma wynieść ok. 47 mln zł.

Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca

Mazurska Pętla Rowerowa jest realizowana w trybie pozakonkursowym przez Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca
Mazurska Pętla Rowerowa coraz bliżej końca