fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Ruszają inwestycje dotyczące Mazurskiej Pętli Rowerowej

GiżyckoRuszają inwestycje dotyczące Mazurskiej Pętli Rowerowej

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miasto Giżycko rozpoczyna inwestycje związane z Mazurską Pętlą Rowerową – podpisano umowę na budowę miejsca obsługi rowerzystów i punktu widokowego na Wzgórzu św. Brunona nad Niegocinem. Ponad 300-kilometrowa trasa ma prowadzić wokół Wielkich Jezior Mazurskich.

Jak poinformował burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, punkt widokowy powstanie na Wzgórzu św. Brunona, zaś MOR, czyli miejsce obsługi rowerzystów – w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej nr 59 z wojewódzką 529; to rozjazd z Giżycka na Olsztyn i Kętrzyn (w sąsiedztwie Twierdzy Boyen). Zarówno punkt widokowy, jak i MOR zbuduje firma spod Olsztyna.

W dalszej kolejności – w roku 2020 i 2021 – miasto chce budować profesjonalne ścieżki rowerowe wzdłuż ulic Nowowiejskiej, Kościuszki, Olsztyńskiej i wokół Twierdzy Boyen.

„Całość zadania to 2,7 mln zł, z czego dofinansowanie unijne to 1,2 mln, a 1,5 mln to nasz wkład własny” – powiedział Iwaszkiewicz. Dodał, że zarówno punkt widokowy na Wzgórzu św. Brunona nad Niegocinem, jak i MOR w pobliżu Twierdzy Boyen zbuduje firma spod Olsztyna.

Mazurska Pętla Rowerowa ma być ponad 300-kilometrową trasą rowerową przebiegającą wokół Wielkich Jezior Mazurskich. Od północy ma się łączyć z Green Velo. Na trasie jej przebiegu mają powstać jednolite pod względem architektonicznym punkty widokowe i wiaty służące jako miejsca obsługi rowerzystów (MOR).

Szacowana wartość całego projektu wynosi ok. 55 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej ma wynieść ok. 47 mln zł.

Mazurska Pętla Rowerowa jest realizowana w trybie pozakonkursowym przez Stowarzyszenie Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze