fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Policjanci z Olsztyna wyruszą na rajd rowerowy. Przejadą granicami Warmii i Mazur

reklama
reklama
Wyślij przez

Już jutro rano z Olsztyna wyruszy policyjny rajd rowerowy. To już drugi raz policjanci będą obchodzić w ten sposób Święto Policji.

Pomysł tego rajdu zrodził się kilkanaście miesięcy temu i po raz pierwszy wystartował przy okazji obchodów Święta Policji w 2020 roku. Wtedy rajd wzdłuż granic województwa warmińsko-mazurskiego odbył się w dniach 24-27 lipca i w tym czasie siedmiu rowerzystów, do których na trasie rajdu dołączali kolejni (zarówno policjanci, jak i cywile), odwiedzając wszystkie powiaty Warmii i Mazur i zbierając fundusze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dzięki hojności darczyńców zebrano 13 tysięcy złotych, które Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek oraz Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów podinsp. Sławomir Koniuszy przekazali na konto Fundacji.

Rajd odbędzie się po raz drugi

Powodzenie tamtej akcji spowodowało, że w tym roku również przy okazji obchodów Święta Policji wystartuje II Rajd Rowerowy Granicami Warmii i Mazur, wspierający dzieci i wdowy po poległych policjantach.

reklama

Organizację rajdu wspiera m.in. Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie oraz sponsorzy. „II Rajd Rowerowy Granicami Warmii i Mazur Wspierający Dzieci i Wdowy Po Poległych Policjantach” zaplanowany został na dni 23-26 lipca 2021 roku.

Rowerzyści wystartują w piątek (23.07.2021) o godz. 9:00 sprzed budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy ul. Partyzantów 6/8 w Olsztynie. Meta rajdu znajdzie się w tym samym miejscu w poniedziałek (26.07.2021) około godz. 18:00. Kolejny raz pracownicy, funkcjonariusze i sympatycy Policji uczczą Święto Policji przemierzając ponad 800 kilometrową trasę granicami Warmii i Mazur w cztery dni, odwiedzając wszystkie powiaty regionu! Impreza ma charakter otwarty, co oznacza, że w każdym momencie na trasie mogą dołączyć inni rowerzyści, chcący wesprzeć to przedsięwzięcie. Stałą ekipę rajdu stanowi 14 osób.

Uczestnicy chcą w ten sposób uczcić pamięć po poległych funkcjonariuszach oraz uzmysłowić innym ludziom, że służba w Policji wymaga wiele poświęceń, w tym narażenia swojego życia i zdrowia w celu ratowania innych ludzi. Czasami Policjanci płacą najwyższą cenę, utraty życia i zdrowia.

Tym bardziej nie można pozostać obojętnym wobec najbliższych poległych policjantów, którzy stracili tatę, mamę, męża czy żonę. W trakcie rajdu zbierane będą pieniądze na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Na Warmii i Mazurach opieką fundacji objęte jest 14 rodzin.

W tym roku dodatkową atrakcją jest aukcja internetowa, na której zainteresowani mogą wylicytować książki Czesława Langa i koszulki z Tour de Pologne 2020 roku, które podarował organizator imprezy. Zebrane podczas licytacji pieniądze również wesprą Fundację Pomocy Wdów i Sierot po Poległych Policjantach: Pomoc wdowom i dzieciom, osieroconym przez policjantów poległych na służbie.

Trasa rajdu według planu będzie wiodła przez powiaty:
23 lipca – olsztyński, mrągowski, piski, ełcki
24 lipca – ełcki, olecki, gołdapski, węgorzewski, bartoszycki
25 lipca – bartoszycki, braniewski, elbląski, iławski, nowomiejski
26 lipca – nowomiejski, działdowski, nidzicki, szczycieński, olsztyński

Źródło: KWP Olsztyn

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze