23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Pijany ksiądz uderzył w młodą dziewczynkę i uciekł

PiszPijany ksiądz uderzył w młodą dziewczynkę i uciekł

W dniu 16 maja 2023 roku Sąd Rejonowy w Piszu skazał Ireneusza C. na karę jednego roku pozbawienia wolności. Duchowny miał prowadzić samochód i spowodować wypadek drogowy będąc pod wpływem alkoholu. Mimo iż wyrok nie jest jeszcze prawomocny, wyraźnie pokazuje konsekwencje niewłaściwego zachowania na drodze.

reklama

Ucierpiała dziewczynka

Zdarzenie, które doprowadziło do oskarżenia Ireneusza C., miało miejsce 8 grudnia 2022 roku na trasie Nowe Drygały – Drygały, w gminie Biała Piska. Ireneusz C., będąc nietrzeźwym, naruszył zasady bezpieczeństwa drogowego, prowadząc samochód marki KIA i spowodował wypadek, w wyniku którego ucierpiała małoletnia pasażerka drugiego pojazdu. Następnie ksiądz zbiegł z miejsca zdarzenia.

Sprawca przeprosił

Sprawa przeciwko Ireneuszowi C. wpłynęła do Sądu Rejonowego w Piszu 14 marca 2023 roku. Proces rozpoczął się 16 maja 2023 roku. Oskarżony przyznał się do zarzutów już pierwszego dnia procesu, przeprosił rodzinę osoby pokrzywdzonej i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, co oznaczało wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzania postępowania dowodowego.

reklama

Sąd Rejonowy w Piszu uwzględnił wniosek księdza, uznał go za winnego popełnienia zarzuconych mu przestępstw i wymierzył mu karę łączną jednego roku pozbawienia wolności. Wyrok obejmował również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 7 lat.

Konsekwencje i odszkodowanie

Dodatkowo Sąd nałożył na oskarżonego obowiązek wpłaty 10 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Oskarżony musi również wpłacić kwotę 20 tys. złotych na rzecz pokrzywdzonej małoletniej osoby oraz pokryć koszty procesu.

Sąd zgodził się na wydanie wyroku bez przeprowadzania postępowania dowodowego, ponieważ okoliczności czynu i wina oskarżonego były oczywiste, a strony procesu nie miały nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

reklama

Po wystąpieniu incydentu duchowny został przez swoich przełożonych wykluczony z pełnienia publicznych obowiązków duszpasterskich.

źródło: SO/Super Express

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane