fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Rozpoczął się proces złodzieja, który obrabował z nożem osiem sklepów nocnych w Olsztynie

GalerieRozpoczął się proces złodzieja, który obrabował z nożem osiem sklepów nocnych w...

Serii napadów na sklepy, które miały miejsce w Olsztynie jesienią 2013 i zimą 2014, dokonał szczupły 27-letni mężczyzna. Okradł osiem sklepów na sumę około pięciu tysięcy złotych. Fascynował go strach okradanych pracowników placówek handlowych, a z napadów wracał taksówką. 

reklama

Rozpoczął się proces złodzieja, który obrabował z nożem osiem sklepów nocnych w Olsztynie kradzież Galerie, Olsztyn, Wiadomości, Wideo

W piątek rozpoczął się proces Grzegorza B., który jesienią i zimą dokonał serii ośmiu napadów na sklepy nocne na terenie Olsztyna. Mężczyzna został zatrzymany 3 lutego w miejscu zamieszkania przy ul. Słonecznej.

reklama

Kim jest Grzegorz B.? To 27-letni mężczyzna, który pracował na czarno jako ładowacz w firmie zajmującej się zbieraniem odpadów. Zarabiał tam około półtora tysiąca złotych miesięcznie. Ma też dwójkę dzieci. Mieszkał ze swoją konkubiną i jej rodziną przy ul. Słonecznej. W 2012 roku miał problem z narkotykami. Pierwszego napadu dokonał na początku października.

Edukacyjna wizyta przedszkolaków z „Promyczka” w ostródzkiej jednostce policji

– Już we wrześniu myślałem, żeby dokonać napadu. Dorabiałem wtedy do pensji na czarno na budowie, ale pracodawca nie wypłacił mi pieniędzy. Do rozboju pchnęła mnie frustracja. Zarabiałem 1500 złotych i było to za mało, żeby utrzymać rodzinę – mówił oskarżony. Ostatnie cztery miesiące spędzone w areszcie bez kontaktu z dziećmi, dały mi do myślenia. Zrozumiałem to co zrobiłem – powiedział oskarżony.

reklama

Prokuratura zarzuca 27-latkowi dokonanie ośmiu rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna przyznał się do wszystkich napadów i dokładnie opisał je w swoich zeznaniach. Wielokrotnie pojawiał się w nich opis strachu sprzedawców. Choć jak sam podkreśla nie chciał użyć noża i gdyby zobaczył opór, to uciekłby ze sklepu. Jednak opisy lęku pracowników miejsc, które okradał pojawiały się w zeznaniach wielokrotnie. Najwidoczniej musiało go to fascynować. Za każdym razem oddawał pieniądze swojej konkubinie i mówił, że wygrał je u bukmachera. Ona miała się nie dopytywać skąd pochodziły. Co ciekawe z części napadów najbardziej poszukiwany złodziej w Olsztynie wracał taksówkami.

Robotnicy znaleźli pocisk artyleryjski

Grzegorzowi B. grozi kara pozbawienia wolności od lat trzech do lat dwunastu.

KM

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Kobieta z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymana po wypadku w Muntowie
Kobieta z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymana po wypadku w Muntowie
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji