2 C
Olsztyn
sobota, 24 lutego, 2024
reklama

Nietypowa interwencja straży pożarnej na ul. Sielskiej przy Plaży Miejskiej

OlsztynNietypowa interwencja straży pożarnej na ul. Sielskiej przy Plaży Miejskiej

Niecodzienna interwencja służb ratunkowych miała miejsce 17 maja na ul. Sielska w Olsztynie. Zastęp strażaków nr 309[N]61 otrzymał zgłoszenie, które spowodowało alarm nr 41/2023. Interwencja była konieczna, gdyż drzewo, nadgryzione przez bobry, stwarzało potencjalne zagrożenie dla mieszkańców i przechodniów.

reklama

Około godziny 17:12, służby zostały wezwane do miejsca zdarzenia. Zgłoszenie dotyczyło drzewa usytuowanego koło plaży miejskiej na ulicy Sielskiej. Drzewo było w złym stanie, znacznie podgryzione przez bobry, co skutkowało realnym zagrożeniem upadku.

Bobry, znane ze swojej zdolności do gryzienia i obalania drzew, wydają się być bezpośrednio odpowiedzialne za to zdarzenie. Choć te zwierzęta są częścią naturalnego ekosystemu, ich działania mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, takich jak ta, która miała miejsce w Olsztynie.

reklama

Zastęp strażaków nr 309[N]61 szybko dotarł na miejsce zdarzenia i podjął działania mające na celu usunięcie zagrożenia. Wszystkie działania zostały podjęte z najwyższą ostrożnością, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, przechodniów oraz samego zespołu.

Takie zdarzenia stanowią przypomnienie o istotności monitorowania działalności zwierząt w obszarach miejskich, zwłaszcza tam, gdzie mogą one wpływać na infrastrukturę miejską i potencjalnie stwarzać zagrożenie dla ludzi. Zarówno władze miejskie, jak i mieszkańcy, powinni pozostać czujni i zgłaszać wszelkie potencjalne zagrożenia.

W tym momencie, sytuacja na ul. Sielska w Olsztynie została już opanowana. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalizmowi służb ratunkowych, możliwe było zapobieżenie potencjalnemu wypadkowi.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
halina z Gawrolina
21 maja 2023 18:15

Polska jenzyk, trudna jenzyk.

Ottmar Witzbold
20 maja 2023 14:18

Kuźwa, przecież to jest robota nie strażaków tyko pracownika ZDZiTu Mieczysława a jeśli teren jest prywatny to właściciela. Przestańcie wołać strażaków do krzywej brzozy, kota na drzewie i garnka na kuchence.

Polecane
Ogłoszenia