7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Chcieli wozić dzieci busami z zepsutymi hamulcami i stłuczonymi lampami

WiadomościChcieli wozić dzieci busami z zepsutymi hamulcami i stłuczonymi lampami

Autobusy, które miały zawieźć dzieci na wycieczkę, okazały się niesprawne. Policja nie dopuściła do dalszej jazdy.

reklama

Policja uniemożliwiła przewóz dzieci zepsutymi pojazdami

Funkcjonariusze z oddziału ruchu drogowego komendy w Nowym Mieście Lubawskim praktycznie codziennie sprawdzają stan techniczny autobusów i busów, które przewożą dzieci na różnorodne wycieczki. Choć najczęściej ich obserwacje nie budzą zastrzeżeń, zdarzają się sytuacje, kiedy to muszą podjąć decyzję o zatrzymaniu pojazdu. Taka sytuacja miała miejsce podczas rutynowej kontroli trzeźwości kierowców oraz stanu technicznego pojazdów, kiedy to w dwóch przypadkach inspekcja zakończyła się negatywnie.

Bez hamulców i z rozbitymi kloszami

We wtorek 9 maja, w godzinach porannych, funkcjonariusze ruchu drogowego w Nowym Mieście Lubawskim przeprowadzili zaplanowaną wcześniej kontrolę dwóch busów, które miały przewieźć grupę dzieci na wycieczkę do pobliskiej miejscowości.

reklama

Po dokładnej ocenie stanu technicznego pojazdów, ze względu na szereg stwierdzonych usterek, policjanci podjęli decyzję o niedopuszczeniu tych pojazdów do dalszej jazdy. Busy były wyposażone w niesprawne hamulce postojowe, a w jednym z nich był rozbity klosz lampy zespolonej tylnej, posiadał luźne, uszkodzone elementy, które mogły odpaść. W obu pojazdach brakowało odpowiedniego wyposażenia jak gaśnice PPOŻ i trójkąty ostrzegawcze. Z tych powodów funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych obu pojazdów i nie dopuścili ich do dalszej jazdy.

Dzieci do miejsca wycieczki dotarły z niewielkim opóźnieniem, ale bezpiecznie, już sprawnym autem.

Każdy może poprosić o kontrolę

Policjanci przypominają, że rodzice, nauczyciele i wychowawcy mają pełne prawo zgłosić prośbę o sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy oraz stanu technicznego autokaru przed rozpoczęciem podróży. Funkcjonariusze są w stanie przyjechać na miejsce i przeprowadzić pełną kontrolę, w tym sprawdzić, czy kierowca posiada odpowiednie dokumenty. Aby zgłosić kontrolę autokaru, najlepiej zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, najlepiej tygodniowym, u oficera dyżurnego policji.

reklama

źródło: KPP Nowe Miasto Lubawskie

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia