22 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Wybili szyby i wgnietli dach pojazdu. Cztery osoby zostały zatrzymane

WiadomościWybili szyby i wgnietli dach pojazdu. Cztery osoby zostały zatrzymane

Cztery osoby zostały zatrzymane w sprawie uszkodzenia pojazdu, w którym wybite zostały szyby oraz wgnieciony dach. Kętrzyńscy policjanci zatrzymali je kilka chwil po zgłoszeniu. Jak się okazało to 23-letnia kobieta, w ramach zemsty na byłym partnerze, podżegała trzech znajomych, by zniszczyli jego pojazd. Teraz cała czwórka odpowie przed sądem.

reklama

W miniony czwartek (04.08.2016) o godz. 23.20 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Kętrzyn, że jakieś osoby uszkodziły samochód jego syna i odjechały pojazdem koloru srebrnego w kierunku Kętrzyna. Po chwili do policjantów dodzwonił się sam pokrzywdzony informując, że w jego pojeździe Audi A3 zostały wybite wszystkie szyby i wgnieciony został dach. Wartość uszkodzonego mienia wycenił na 4000 złotych. Pokrzywdzony od samego początku podejrzewał, że uszkodzenia tego mogła dokonać jego była partnerka wraz z aktualnym chłopakiem.

Chwilę po zgłoszeniu kętrzyńscy policjanci na terenie miasta przy ul Pocztowej zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd marki Ford Focus, w którym przebywały cztery osoby. Wśród nich była 23-letnia Emilia F. , 24-letni Robert F., 20-letni Dawid K. oraz 16-letni Jakub Cz. Były to osoby, które miały związek ze zniszczeniem pojazdu. Policjanci zatrzymali trójkę dorosłych w policyjnym areszcie natomiast nieletniego po przesłuchaniu przekazano opiekunowi.

reklama

Podczas wykonywania czynności przez policjantów Jakub Cz. oraz Dawid K. przyznali się do uszkodzenia pojazdu. Tłumaczyli się tym, że to Emilia F. chciała się zemścić na byłym chłopaku i namawiała ich do tego, by zniszczyli mu auto. Jak ustalili policjanci Robert F. pomógł im tylko dojechać z Kętrzyna do jednej z miejscowości w gminie.

Teraz cała czwórka stanie przed sądem. Dawid K. odpowie za uszkodzenie mienia, za co może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich, natomiast Emilia F. odpowie za podżeganie do zniszczenia mienia, a Robert F. za pomocnictwo.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane