27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Zły stan techniczny molo na plaży miejskiej. Potrzebna jest renowacja

WiadomościZły stan techniczny molo na plaży miejskiej. Potrzebna jest renowacja

Charakterystyczne, drewniane molo na jeziorze Ukiel może zostać odnowione. Jest to jeden z trzech projektów, zgłoszonych przez miasto w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

reklama

Budowa żłobka, termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 i modernizacja molo na plaży miejskiej, to trzy projekty, które ratusz wystawił do RFIL. Przypomnijmy, że w ostatnim etapie, nasze miasto nie otrzymało żadnych funduszy z państwowego programu.

W nadchodzącym etapie konkursu, miasto liczy na dodatkowe środki, które pomogą sfinansować te trzy przedsięwzięcia. Koszt budowy żłobka przy ul. Antonowicza to 15 mln złotych. Termomodernizacja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie pochłonęłaby 14 mln złotych, a modernizacja molo to 2,5 mln złotych. Jak wyjaśniają urzędnicy, decyzja o odnowieniu stanu molo jest podyktowana złym stanem technicznym obiektu, który powstał ponad 20 lat temu. W ramach prac zaplanowano wymianę konstrukcji i nawierzchni.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
uehe
13 stycznia 2021 11:51

molo za 2,5 miliona w d… im się poprzewracało…a chyba że betonowo-grzymowe

Misza
14 stycznia 2021 08:33

Kto mieszka na Antonowicza lub ma działki na sprzedaż że tam powstała droga asfaltowa, staw z fontanną, oświetlenie i teraz żłobek. Cała infrastruktura której mogą pozazdrościć inne lokalizacje…? widać że miasto nie żałuje środków na tym terenie.

Polecane
Ogłoszenia