29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Weekendowe kontrole trzeźwości – instruktor nauki jazdy "uczył" pod wpływem

ElblągWeekendowe kontrole trzeźwości - instruktor nauki jazdy "uczył" pod wpływem

W weekend funkcjonariusze z regionu zatrzymywali w wyniku kontroli drogowych kierowców jadących na podwójnym gazie. Wśród nich znaleźli się m.in. instruktor nauki jazdy z Malborka, który w stanie nietrzeźwym “nadzorował” jazdę kursanta oraz nidzicki kierowca, który prowadził samochód mimo orzeczonych zakazów sądowych oraz ponad dwóch promili alkoholu w organizmie. 

reklama

Do rażącego zaniedbania obowiązków przez instruktora jazy doszło w minioną sobotę (13.12) przed godziną 11. Funkcjonariusze drogówki na ul. Agrykola w Elblągu badali trzeźwość kierowców. Jednym ze skontrolowanych aut był samochód do nauki jazdy z Malborka. Stan trzeźwości kursanta nie budził wątpliwości, ale tego samego policjanci nie mogli powiedzieć o jego instruktorze – badanie policyjnym alkomatem wykazał u niego 0,56 promila alkoholu w organizmie. 56-latek został zatrzymany i odpowie za swoje zachowanie jak nietrzeźwy kierowca. Może mu grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy i legitymacji instruktora nauki jazdy.

Do kolejnego zatrzymania przez elbląskich funkcjonariuszy doszło tego samego dnia na krajowej siódemce w Kazimierzowie. W nocy po godzinie 23 mieszkaniec gminy Elbląg kierował saabem, mając prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 22-letni Paweł K. nie posiadał prawa jazdy, ponieważ miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami do września 2015 roku. Mężczyzna odpowie więc teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego, za co może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

reklama

Lekkomyślnych kierowców zatrzymała również policja z Nidzicy. Funkcjonariusze patrolujący w niedzielną noc (14.12) ulice miasta zatrzymali do kontroli forda mondeo. W takcie sprawdzania stanu trzeźwości kierującego okazało się, że mieszkaniec gminy Kozłowo miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna miał także zasądzone trzy prawomocne orzeczenia zakazujące jazdy pojazdami. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdu. 32-latkowi grozi za to kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jednak nie tylko kierowcy samochodów wykazali się w miniony weekend brakiem wyobraźni – w sobotę rano (13.12) o godz. 7 mrągowscy policjanci na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 55–letniego mężczyzny, który miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł.

Kilka godzin później na jednej z mrągowskich ulic zatrzymany został także kierowca motoroweru, u którego również wykryto prawie promil alkoholu. Mieszkaniec gminy Mrągowo odpowie przed sądem, który za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości może go skazać na dwa lat pozbawienia wolności i zakazać prowadzenia pojazdów nawet na dekadę.

reklama

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane