7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Poseł Arent: będziemy dbali o wolność Polaków, by jedli, co chcą

OlsztynPoseł Arent: będziemy dbali o wolność Polaków, by jedli, co chcą

Poseł PiS Iwona Arent podczas konferencji prasowej zapewniła, że reprezentowane przez nią ugrupowanie będzie dbało o wolność Polaków, która przejawia się m.in. prawem do jedzenie tego, na co się ma ochotę, podróżowania i kupowania ubrań. „Najważniejsze jest dobro Polaków, bezpieczeństwo mieszkaniowe, energetyczne i militarne, potem dopiero ratowanie klimatu” – mówiła Arent.

reklama

W sobotę w Olsztynie poseł PiS Iwona Arent i lokalni działacze tego ugrupowania zwołali konferencję prasową nt. „programu PO ujawnionego przez Rafała Trzaskowskiego”. Podobne konferencje i akcje mają się odbywać w całej Polsce, co w piątek zapowiedział rzecznik prasowy PiS Rafał Bochenek.

Arent i pozostali uczestnicy konferencji podkreślali, że propozycje programowe PO – bo za takie uważają deklaracje zawarte w deklaracji C40 – uderzają w wolność Polaków rozumianą jako wolny wybór tego, co ludzie mogą jeść, ile i jak podróżować, i jak często kupować ubrania.

reklama

„To, co proponuje PO to radykalny sposób ograniczania wolności. Nie godzimy się na to, by PO mówiła Polakom, mówiła nam, co mamy jeść, jak się ubierać i kiedy wypoczywać. PO mówi, że jest partią wolnościową, a w tym momencie ograniczają wolność ludzi. Z pełną odpowiedzialnością (…) mówię: nie, nie godzimy się na taki program PO, która nas tak chce ograniczyć” – mówiła poseł Arent.

Minister Maląg spotkała się z seniorami w Olsztynie

Poseł Arent podkreślała, że „najważniejsze jest dobro Polaków, bezpieczeństwo mieszkaniowe, energetyczne i militarne”. „Potem dopiero ratowanie klimatu. Od dłuższego czasu stawiamy w PiS na zrównoważone źródła energii” – dodawała i przypomniała, że rząd PiS rozwinął możliwości korzystania z fotowoltaiki, czy wprowadził dopłaty do wymiany kopciuchów.

reklama

Pełnomocnik PiS w okręgu ełckim Mateusz Szkaradziński poinformował, że po ujawieniu planów zawartych w C40 odebrał wiele telefonów od rolników zaniepokojonych możliwościami blokowania produkcji zwierzęcej. „W PRL były kartki, które pozwalały kupić określoną ilość mięsa, nie chcemy do tych czasów wracać” – mówił, nawiązując do propozycji ograniczenia spożywania mięsa.

C40 zostało powołane w 2005 r. przez burmistrzów 18 największych miast – w tym Warszawy – by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu. W 2021 r. ponad 1000 lokalnych samorządów dołączyło do inicjatywy C40 ograniczenia wzrostu średniej globalnej temperatury. Do stowarzyszenia należy 97 miast, w tym Amsterdam, Ateny, Barcelona, Berlin, Kopenhaga, Lizbona, Londyn, Paryż, Rzym, Sztokholm, Tel Awiw, Chicago, Los Angeles, Miami, Montreal, Nowy Jork, Waszyngton, Johannesburg, Nairobi, Pekin, Hongkong, Bangkok Seul, Tokio i Melbourne.

Marcin Kulasek: Czarnka lekcja nieprzyzwoitości [OPINIA]

Raport przygotowany dla organizacji został opublikowany w 2019 r. Zawarto w nim propozycje działań, które mogłyby pomóc w ograniczeniu globalnego wzrostu średniej temperatury do poziomu 1,5 stopnia Celsjusza – wskazywanego jako cel tzw. porozumienia paryskiego ONZ zawartego w 2015 r. Głównym środkiem ograniczenia wzrostu średnich temperatur ma być redukcja emisji gazów cieplarnianych. Działania uwzględnione w raporcie C40 to m.in. ograniczenie wykorzystania dóbr konsumpcyjnych, których produkcja i dystrybucja szczególnie przyczynia się do wzrostu globalnych emisji – jak np. produkcja mięsa czy transport lotniczy.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

13 KOMENTARZY

13 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Don piedro
8 marca 2023 11:06

Paul mark to tłusty pisior

Paul Mark
6 marca 2023 18:26

A tu jak zwykle POwska wolność wypowiedzi.

Popularne
Ogłoszenia

Marcin Kulasek: Niemcy coraz bardziej antyrosyjskie? [OPINIA]

Minister Maląg spotkała się z seniorami w Olsztynie