10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

Pasażerowie taksówki wezwali policję, bo kierowca przekroczył prędkość

WiadomościPasażerowie taksówki wezwali policję, bo kierowca przekroczył prędkość

Piscy policjanci otrzymali nietypowe zgłoszenie. Jadący taksówką pasażerowie zgłosili, że jej kierowca jedzie za szybko, nie wiedzą dokładnie ile, bo licznik nie działa. Ponadto taksówkarz nie reagował na zwracaną mu uwagę, aby zwolnił. Podczas kontroli policjanci sprawdzili stan trzeźwości taksówkarza, był trzeźwy. Kontrolując stan techniczny pojazdu stwierdzili niesprawny prędkościomierz. Kierującemu taksówką funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

reklama

Wczoraj tuż po godzinie 23.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie, że kierowca taksówki pomimo zwracanej jemu uwagi jedzie za szybko, a jego licznik nie wskazuje prędkości. Osoby zgłaszające razem z taksówkarzem podjechały pod piską komendę.

Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości taksówkarza. Był trzeźwy. Następnie sprawdzili, czy pojazd spełnia wymagane przepisami warunki techniczne. Zgłoszenie potwierdziło się. W taksówce niesprawny był prędkościomierz i nie wskazywał prędkości, z jaką jedzie kierowca.

reklama

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny kierowcy taksówki, który zobowiązał się usunąć usterkę oraz poinformowali o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Pasażerowie taksówki dalej poszli pieszo.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

12 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Karolina Korycka
28 sierpnia 2016 08:11

Czy za przejazd zapłacili? Nie wiem, może tak ze 30 srebrników?

Klaudia Banach
28 sierpnia 2016 06:18

Słabo

Polecane
Ogłoszenia