22 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Olsztyn wyprzedaje gigantyczne grunty

OlsztynOlsztyn wyprzedaje gigantyczne grunty

Olsztyński magistrat wystawił na sprzedaż trzy duże działki inwestycyjne przy ulicy Bublewicza. To obszar wielkości dwóch trzecich starówki. Miasto liczy, że zarobi ponad 20 milionów złotych.

reklama

Miasto wyprzedaje działki

W zeszłym roku Olsztyn sprzedał już kilka działek zlokalizowanych przy ulicy Bublewicza, nieopodal obwodnicy, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i budowanej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów. Za jedną z nich nabywca zapłacił 5,5 miliona złotych. Ma tu być prowadzona działalność usługowa albo handlowa.

Miasto pozbyło się także działek w centrum Olsztyna, między innymi przy alei Warszawskiej czy przy moście św. Jana na Starym Mieście. Głośno było także o wydaniu pozwolenia na budowę nowych osiedli mieszkaniowych między innymi przy ulicy Bałtyckiej, Wilgi, Piastowskiej czy Lubelskiej.

reklama

W związku z dużym zainteresowaniem deweloperów terenami położonymi nad jeziorami, olsztyński ratusz zdecydował się na ochronę zachodniego obszaru jeziora Ukiel przed niekontrolowaną zabudową poprzez uchwalenie planu zagospodarowania dla terenów Gutkowo-Południe i ustanowienie tak zwanych użytków ekologicznych. Na najbliższej sesji rady miasta radni mają głosować nad przystąpieniem do sporządzenia planu zagospodarowania.

Olsztyn nadal szuka inwestorów

Władze Olsztyna nie zamierzają na tym poprzestać i właśnie przygotowują do sprzedaży trzy kolejne działki. To niezabudowane grunty o łącznej powierzchni około 10 hektarów (od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych każda), czyli dwóch trzecich starówki, zlokalizowane przy ulicy Bublewicza, na terenie dawnego toru motocrossowego, przeznaczone na działalność gospodarczą.

Sprzedaż odbędzie się w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, ustalono już ceny wywoławcze. I tak za największą działkę (około 42 tysięcy metrów kwadratowych) trzeba będzie zapłacić 9,1 miliona złotych, za średnią (około 30 tysięcy metrów kwadratowych) – 7,3 miliona złotych, a za najmniejszą (około 17 tysięcy metrów kwadratowych) – 3,8 miliona złotych.

reklama

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miasto zarobi 20,2 miliona złotych.

– Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego nieruchomości te przeznaczone są pod tereny aktywności gospodarczej, z przeznaczeniem uzupełniającym: komunikacja – dojazdy do działek, ciągi piesze i pieszo-rowerowe, place, sieci i obiekty infrastruktury technicznej – powiedział „Wyborczej Olsztyn” prezydent Piotr Grzymowicz.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

17 KOMENTARZY

17 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
tiaa
6 marca 2023 10:56

kurpiak z grzymowic nabija kieszonki do pełna

Zenek
5 marca 2023 09:07

Sytuacja przypomina pijaka, który wyprzedaje majątek, żeby mieć na dalsze picie.

Polecane