6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn sprzedaje kolejne działki. W centrum powstanie nowe osiedle?

OlsztynOlsztyn sprzedaje kolejne działki. W centrum powstanie nowe osiedle?

Olsztyński ratusz właśnie wystawił na sprzedaż kolejną działkę przy starej alei Warszawskiej. Jest przeznaczona na cele mieszkalno-usługowe.

reklama

Miasto pozbywa się kolejnej działki

Aleja Warszawska, mimo lokalizacji w samym centrum Olsztyna, jest bardzo zaniedbana. W przeszłości mieli na nią pomysł społecznicy, jednak ostatecznie nie doszło do realizacji ich planów.

Władze miasta postanowiły pozbyć się problemu i… pozbyć się kolejnej działki.

reklama

Na sprzedaż wystawiono nieruchomość położoną przy alei Warszawskiej, zabudowaną charakterystycznymi budynkami mieszkalnymi nr 35 i 35a (jeden z nich sąsiaduje z hotelem „Kopernik”, drugi jest parterowy) i przeznaczonym do rozbiórki budynkiem transportu i łączności.

Działka ma powierzchnię około 2,4 tysiąca metrów kwadratowych i można ją nabyć w drodze przetargu ustnego nieograniczonego, cenę wywoławczą określono na 2,5 miliona złotych.

Niedawno miasto sprzedało inną działkę

Warto pamiętać, że w kwietniu tego roku miasto pozbyło się innej, znajdującej się nieopodal działki. To 1239-metrowa nieruchomość położona przy zbiegu alei Warszawskiej 4a i ulicy Grunwaldzkiej 5, sąsiadująca z jednej strony z kamienicą, w której jeszcze całkiem nie tak dawno działał jeden z najstarszych w stolicy Warmii i Mazur antykwariat, a z drugiej z halą sportową olsztyńskiego Klubu Sportowego „Budowlani”.

reklama

Ten przetarg cieszył się dużym zainteresowaniem, za działkę przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z usługami nowy nabywca zapłacił około 4 milionów złotych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
5 grudnia 2022 22:16

Coraz droższe są te olsztyńskie tramwaje.

Zbigniew
17 grudnia 2022 21:35

Proponowałbym, aby władze miasta sprzedały Ratusz, a same przeniosły się do namiotu, gdzieś na peryferiach Olsztyna. Wtedy powinno starczyć kasy na tramwaje.

Polecane
Ogłoszenia