15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Przestępcy grasowali po powiecie. Grozi im długa kara pozbawienia wolności

OlsztynPrzestępcy grasowali po powiecie. Grozi im długa kara pozbawienia wolności

Funkcjonariusze z Pisza zatrzymali sprawcę włamań do garaży na terenie powiatu. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Biała Piska wraz z kolegami dokonał kradzieży silnika spalinowego do łodzi motorowej, opony z felgami, zacisków hamulcowych oraz kosiarki. Łączną wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 20 000 zł. W czasie przeszukiwania jego domu funkcjonariusze znaleźli większą część skradzionych przedmiotów. Jak się okazało 30-latek miał również znaczną ilość amfetaminy i marihuany. Trafił do aresztu.

reklama

Włamania do garaży

Od grudnia zeszłego roku na terenie powiatu piskiego dochodziło do włamań do garaży i kradzieży. Wśród skradzionych przedmiotów łupem padł silnik do łodzi motorowej o wartości 12 000 zł. Doszło również do przecięcia kłódki na drzwiach wejściowych i kradzieży części samochodowych. W kolejnym garażu doszło do wybicia szyby i kradzieży dwóch opon z felgami. Natomiast kilka dni temu zgłoszono kradzież kosiarki z jednej z posesji. Łączną wartość szkód oszacowano na 20 000 zł.

Policjanci ustalili sprawcę

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży był 30-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Policjanci znaleźli większość skradzionych przedmiotów w domu mężczyzny. Dodatkowo w czasie przeszukiwania jego domu, natrafili w szafkach na prawie 800 gramów narkotyków, amfetaminy i marihuany.

reklama

Mężczyzna trafił do aresztu

30-letni mężczyzna został zatrzymany oraz usłyszał 5 zarzutów. W tym trzy z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem do garaży. Kolejne zarzuty dotyczyły posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Mężczyzna kradzieży dokonał wspólnie z kolegami. Jeden z nich to 30-letni mieszkaniec piskiej gminy. Usłyszał już dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i jeden dotyczący kradzieży. Drugi mężczyzna to 28-latek z gminy Biała Piska. Usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem.

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

reklama

źródło: KPP Pisz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia