7 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przestępcy grasowali po powiecie. Grozi im długa kara pozbawienia wolności

PiszPrzestępcy grasowali po powiecie. Grozi im długa kara pozbawienia wolności

Funkcjonariusze z Pisza zatrzymali sprawcę włamań do garaży na terenie powiatu. Jak się okazało, mieszkaniec gminy Biała Piska wraz z kolegami dokonał kradzieży silnika spalinowego do łodzi motorowej, opony z felgami, zacisków hamulcowych oraz kosiarki. Łączną wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 20 000 zł. W czasie przeszukiwania jego domu funkcjonariusze znaleźli większą część skradzionych przedmiotów. Jak się okazało 30-latek miał również znaczną ilość amfetaminy i marihuany. Trafił do aresztu.

Włamania do garaży

reklama

Od grudnia zeszłego roku na terenie powiatu piskiego dochodziło do włamań do garaży i kradzieży. Wśród skradzionych przedmiotów łupem padł silnik do łodzi motorowej o wartości 12 000 zł. Doszło również do przecięcia kłódki na drzwiach wejściowych i kradzieży części samochodowych. W kolejnym garażu doszło do wybicia szyby i kradzieży dwóch opon z felgami. Natomiast kilka dni temu zgłoszono kradzież kosiarki z jednej z posesji. Łączną wartość szkód oszacowano na 20 000 zł.

Weszła do przymierzalni smutna, a wyszła rozweselona. Szuka jej policja za to, co tam zrobiła

Policjanci ustalili sprawcę

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży był 30-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Policjanci znaleźli większość skradzionych przedmiotów w domu mężczyzny. Dodatkowo w czasie przeszukiwania jego domu, natrafili w szafkach na prawie 800 gramów narkotyków, amfetaminy i marihuany.

Mężczyzna trafił do aresztu

reklama

30-letni mężczyzna został zatrzymany oraz usłyszał 5 zarzutów. W tym trzy z nich dotyczyły kradzieży z włamaniem do garaży. Kolejne zarzuty dotyczyły posiadania znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Mężczyzna kradzieży dokonał wspólnie z kolegami. Jeden z nich to 30-letni mieszkaniec piskiej gminy. Usłyszał już dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i jeden dotyczący kradzieży. Drugi mężczyzna to 28-latek z gminy Biała Piska. Usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem.

Zatorze. 17-letni kierowca zatrzymany z narkotykami na ul. Jagiellońskiej
reklama

Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

źródło: KPP Pisz

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

20-latek wszedł do sklepu z AGD i RTV i chciał ukraść telewizor

Czy rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prosi o kontakt