22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

III Olsztyński Marsz Równości przejdzie ulicami Olsztyna

OlsztynIII Olsztyński Marsz Równości przejdzie ulicami Olsztyna

III Olsztyński Marsz Równości przejdzie ulicami Olsztyna pod hasłem „Wszyscy chcą kochać”. W zeszłym roku wzięło w nim udział 600 osób.

reklama

Patronat honorowy prezydenta Olsztyna

Pierwsza Parada Równości w Warszawie odbyła się w 2001 roku. Z kolei w Olsztynie pierwszy marsz miał miejsce 4 lata temu. Dwie poprzednie edycje były objęte patronatem honorowym prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza.

Tegoroczne hasło Marszy Równości

Tegoroczne hasło Marszu Równości w Olsztynie to „Wszyscy chcą kochać”. Jak powiedziała jedna z organizatorek marszu Emilia Bartkowska-Młynek „Co roku wymyślamy dla marszu nowe hasło, którym chcemy podkreślić, w jakim celu idziemy i ogłaszamy je w walentynki. Teraz najważniejsze jest dla nas uzyskanie równości małżeńskiej w Polsce i sprawienie, by osoby transpłciowe, które chcą dokonać korekty płci, nie musiały się rozwodzić z dotychczasowymi partnerami. Bo wszyscy chcą kochać – nie tylko chłopak dziewczynę”.

reklama

Data marszu jest już znana

Jest już znana data marszu. Jak mówi jedna z organizatorek Agata Szerszeniewicz „Mamy już ustaloną datę, ale jeszcze – niestety – nie możemy tego zdradzić. Informacja pojawi się na miesiąc przed samym marszem. Prosimy śledzić nasze media społecznościowe i stronę internetową”.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w marszu

W zeszłym roku w Olsztyńskim Marszu Równości wzięło udział około 600 osób. Nie było żadnych incydentów w czasie jego trwania. Organizatorami wydarzenia są Emilia Bartkowska-Młynek, Weronika Hause, Agata Szerszeniewicz oraz Magdalena Zuba.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

18 KOMENTARZY

18 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tw_popij
16 lutego 2023 15:24

Kogoś jeszcze obchodzą te gej parady? Znowu brakuje im atencji?

Ojdana
16 lutego 2023 12:38

Ja tam was kochać nie będę

Polecane