fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 16 maja, 2021

Agata Szerszeniewicz: To nasza wina, a nie rządu [OPINIE]

Jesteśmy w trakcie epidemii COVID-19, w wyniku której w Polsce umarło ponad 10 tys. osób. Jej koniec przewidywany jest na 2022 r. Oznacza, że wszyscy musimy się do niej przyzwyczaić i spodziewać wzrostu liczby zgonów. Stanie się tak między innymi z powodu konsekwencji zdrowotnych, ogólnego braku dostępności usług medycznych i wsparcia psychologicznego.

Część z nas ostatnie miesiące spędziła na unikaniu kontaktów fizycznych z osobami, z którymi nie mieszkamy i na próbie odnalezienia się w tej trudnej sytuacji. Obserwowałam bardzo liczne formy oddolnej pomocy jak np. zbiórki na maseczki i środki dezynfekcyjne, deklaracje pomocy w zrobieniu zakupów i akcje zachęcające do wspierania lokalnych przedsiębiorców. Wszystkie były i wciąż są przeplecione państwowym chaosem informacyjnym i pisanymi na ostatnią chwilę rozporządzeniami. Ale nie dziwię się temu, że rząd ma zbyt mało czasu na walkę z epidemią. Ciężko go znaleźć, kiedy priorytetem jest utrzymanie władzy i obwinianie innych o swoje porażki.

Bardzo długo będę pamiętała o zamówionych za 200 mln zł respiratorach, których do dziś nie mamy. Maseczkach bez wymaganych atestów, które przyleciały do nas samolotem. O przeznaczeniu 2 mld zł na własną telewizję. O obrażaniu osób pracujących w ochronie zdrowia. O wydaniu 70 mln zł na wybory, które się nie odbyły. O niewystarczającym wsparciu dla samorządów i przedsiębiorców. O bezwstydnym szczuciu na osoby LGBT+. O mówieniu o tym, że koronawirus jest w odwrocie, aby podczas wyborów prezydenckich wygrał ich kandydat. O osobach chorujących i umierających w Domach Pomocy Społecznej. O zatrzymaniach w Warszawie po proteście w obronie Margot. O nominacji Przemysława Czarnka. O odebraniu możliwości gromadzenia się w sposób spontaniczny. O tym, że nikt w rządzie nie poniósł konsekwencji za zmarnowanie tych 2 mld 270 mln zł. To nie były ich pieniądze.

22 października rząd rękoma Trybunału Konstytucyjnego popełnił orzeczenie, które przelało szalę goryczy u setki tysięcy osób, w tym również mnie. Odebrał kobietom prawo do decydowania o swoim życiu i poniżył je, prawnie zmuszając do donoszenia ciąż w przypadku wad genetycznych płodu. W trakcie epidemii stwierdził wraz z doczepką konfederatów, że podniesie rękę na miliony osób w naszym kraju. Aktualnie za swoje czyny próbuje obarczyć polityczki innych ugrupowań i działaczki społeczne wykorzystując do tego kościół katolicki, kiboli i policję. Od ponad 20 dni spacerujemy dla Praw Kobiet zarówno w większych, jak i mniejszych miejscowościach. Organizujemy też działania, które pomagają kobietom będącym albo mogącym być w ciąży.

Rząd atakujący kobiety zaatakował wszystkie osoby w naszym kraju. W końcu nadejdzie dzień, w którym przypomnimy mu jego czyny i go rozliczymy. Już nie będzie mógł wtedy powiedzieć, że winni są wszyscy prócz niego.

Agata Szerszeniewicz

 

Agata Szerszeniewicz
Agata Szerszeniewicz
Agata Szerszeniewicz - olsztyńska działaczka społeczna i polityczna. Inicjatorka i współorganizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości. Pracowniczka biura posłanki Pauliny Matysiak i członkini partii Lewica Razem. Działa dla równości społecznej, podkreślając wagę edukacji w procesie zapobiegania dyskryminacji i wykluczeniu ekonomicznemu. Weganka, pasjonatka kreowana wizerunku w mediach społecznościowych, promująca adopcje zwierząt.

15 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


15 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marczelo
Karcia

Super felieton! Brawo Agata <3 Potrzebujemy jak najwięcej takich madrych osob jak Ty mowiacych glośno o tych problemach.

Marta

Agato, masz w zupełności rację, obecna władza zasługuje na najwyższą karę, nie możemy im niczego zapomnieć! pięknie ich wypunktowałaś.

none

lewaczka i wszystko jasne..jaka troskliwa o wszystkich;niech zajmie się mordowanymi dzikami i karpiami ,bo dzieci mordowane to nie jej problem

Mirek

Od początku StrajkuKobiet poszukuje programu jaki prezentuje. Ciągle słysz, ze jest coś nie tak i że rząd jest zły. Na początku Was wspierałem i rozumiałem. Teraz niestety już tak nie jest. Z aborcji zrobiło się 13 sfer poprawy bez żadnego planu – przepraszam oprócz spacerów. Teraz czytam kolejny felieton o tym że jest źle. Oczekiwanie od rządu cudownych działań w dobie pandemii na którą nikt nie jest i nigdy nie będzie przygotowany jest wręcz śmieszne. Powinniśmy się zjednoczyć i odłożyć kłótnie na bok aby tą całą chorobę zwalczyć. Dopiero wtedy możemy budować kraj. Oczekujecie Państwo po 26 latach od komuny… Czytaj więcej »

Anna

I niech takich artykułów pojawia się więcej! Otwórzmy oczy, nie bądźmy bierni.

Elma

Hahah, dobre. Dooooobreeeee, uśmiałam się hahahah

Kaśka K.

Dobrze ujęte.. Rząd robi z nami co chce.. Jesteśmy niczym marionetka w ich brudnych grach..
Brawo!

monika

Gratuluję:) Doskonale to ujęłaś co się złego dzieje w naszym kraju, Czekam na szybkie rozliczenie rządu Pisu z działań krzywdzących tak wiele grup społecznych. Do tego szczucie i pogarda dla wszystkich….

Saszka

Pani Agato, co niby nowego wnosi Pani felieton?

Mrta

Dokładnie nic. Nic jak te całe lgbt

Dawid

Merytoryczny felieton. Pełna zgoda !!

HakV

Szczery i merytoryczny rzut na ostatnie wydarzenia.

Lew

Szerszeniewicz w formie! Czyżby Twój Kurier Olsztyński zmieniał kierunek? Dobry felieton

Andrzeh

Brawa dla tej pani za ujęcie tego wszystkiego w sensowną całość

Agata Szerszeniewicz
Agata Szerszeniewicz
Agata Szerszeniewicz - olsztyńska działaczka społeczna i polityczna. Inicjatorka i współorganizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości. Pracowniczka biura posłanki Pauliny Matysiak i członkini partii Lewica Razem. Działa dla równości społecznej, podkreślając wagę edukacji w procesie zapobiegania dyskryminacji i wykluczeniu ekonomicznemu. Weganka, pasjonatka kreowana wizerunku w mediach społecznościowych, promująca adopcje zwierząt.

Felietony