12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Prezydent Grzymowicz z przyjemnością objął honorowym patronatem Olsztyński Marsz Równosci

Strona główna Polecane artykuły Prezydent Grzymowicz z przyjemnością objął honorowym patronatem Olsztyński Marsz Równosci
reklama

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy Olsztyński Marsz Równości. Wydarzenie zaplanowane jest na 15 czerwca.

Organizatorkami marszu są trzy koleżanki Agata Szerszeniewicz, Katarzyna Skrok-Bolejko oraz Magdalena Rutkowska. Jak mówią obserwowały podobne wydarzenia w całej Polsce. Uznały, że czas na Olsztyn. Chcą się przekonać, czy nasze miasto jest gotowe na paradę.

reklama

Informacja o organizacji OMR wzbudziła wiele emocji. Mimo to dziewczyny konsekwentnie realizują swój cel. 1 kwietnia na Facebooku poinformowały, że złożyły w ratuszu wniosek o patrona Prezydenta Piotra Grzymowicza.

Dziś otrzymały pozytywną odpowiedź. Prezydent Grzymowicz honorowo wesprze Olsztyński Marsz Równości. Organizatorki skomentowały decyzje na Facebooku: – To bardzo ważna informacja dla mieszkanek i mieszkańców miasta. Wiadomość, która zarówno potwierdza słowa Pana Prezydenta z ubiegłorocznej samorządowej kampanii wyborczej, jak i pokazuje, że stolica województwa warmińsko-mazurskiego jest otwarta dla osób dyskryminowanych przez płeć, wiek, pochodzenie, niepełnosprawność, orientacje seksualne, czy majętność!

Jak można przeczytać w piśmie Piotr Grzymowicz uważa, że Marsz ma charakter społeczny, edukacyjny, integracyjny i promocyjny, dlatego z przyjemnością obejmuje  go Honorowym Patronatem.

Czy Piotr Grzymowicz osobiście weźmie udział w paradzie i przejdzie ulicami Olsztyna z Marszem Równości. Czekamy na odpowiedź rzecznika Urzędu Miasta.

Zobacz również:

Relacja z VI Marszu Ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Olsztynie [WIDEO]

reklama
reklama

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma