5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

KFC zamyka restaurację w Olsztynie

OlsztynKFC zamyka restaurację w Olsztynie

Znana i chętnie odwiedzana przez olsztynian restauracja KFC zamyka się. Powodem jest planowany remont.

Remont KFC przy ulicy Pstrowskiego

reklama

Jak podało biuro prasowe KFC, remont potrwa około 7-8 tygodni. W tym czasie restauracja przy ulicy Pstrowskiego będzie nieczynna. Planowany remont związany jest z wprowadzeniem nowej linii technologicznej oraz modernizacją budynku.

KFC zamyka restaurację w Olsztynie gastronomia Olsztyn, Wiadomości

Początek KFC i pierwszy punkt w Polsce

Sieć powstała w 1930 roku i jej założycielem był Harland Sanders. Serwował on smażonego kurczaka w swoim przydrożnym barze w Corbin. Opracował on również zestaw przypraw, które były wykorzystywane do pieczonych kurczaków serwowanych w barze.

reklama

Obecnie KFC, jest drugą po McDonald’s największą na świecie siecią barów szybkiej obsługi. Jak się szacuje obecnie ma na świecie około 18 tysięcy restauracji, które znajdują się w 100 krajach. W Polsce pierwszy bar powstał w 1995 roku w Szczecinie. Obecnie w kraju znajduje się 210 placówek KFC.

Kolejna znana marka znika ze starówki w Olsztynie

W Olsztynie znajdują się trzy punkty przy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 2/8, Wincentego Pstrowskiego 10 oraz Juliana Tuwima 26.

Biedronka również się zamyka

reklama

W sklepach Biedronka również planowany jest remont. Dotyczyć to będzie sklepów przy ulicy Barczewskiego 1 (od 6.02.), Sielskiej 12 (od 13.02.) oraz Pstrowskiego 26 (od 16.01.) Remont ma na celu podniesienie komfortu zakupów oraz dostosowanie placówek do nowego standardu obowiązującego w sklepach. Zostaną wprowadzone ekologiczne rozwiązania wewnątrz sklepów jak również mają zostać wyeksponowane strefy promocji oraz kwiatów. Dodatkowym ułatwieniem ma być przejrzyste ustawienie wysp na warzywa oraz owoce. Wprowadzone zostaną także energooszczędne urządzenia chłodnicze, które będą działać w oparciu o gaz CO2.

Nowością dla kupujących będzie pojawienie się po remoncie lady mięsnej, przy której klienci będą mogli kupić między innymi wędliny oraz ser na wagę. Mają również postać dodatkowe kasy samoobsługowe. Ponowne otwarcie sklepów jest planowane na drugą połowę marca.

Wiadomo co będzie w miejscu słynnego Cocktail Baru w centrum Olsztyna. To będzie kultowy lokal?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
10 lutego 2023 15:53

Nie zamyka się lecz zamknięte z powodu remontu,zapraszamy niebawem..tak powinien brzmieć artykuł !! Co za debil wymysla takie nagłówki wprowadzając ludzi w błąd

;;'p
10 lutego 2023 13:14

„zamyka restaurację” – KFC powinno was pozwać

Popularne
Ogłoszenia

Jest szansa na powrót słynnego baru w centrum Olsztyna

Wiadomo co będzie w miejscu słynnego Cocktail Baru w centrum Olsztyna. To będzie kultowy lokal?