12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Ulica Pstrowskiego gotowa do ruchu

Strona główna Wiadomości Ulica Pstrowskiego gotowa do ruchu
reklama

Zakończony został projekt związany z budową drogi wiodącej przez dawny poligon w Pieczewie. To oznacza, że wkrótce i tamtędy będzie można dojechać do obwodnicy Olsztyna.

Celem projektu jest skomunikowanie stolicy regionu oraz jego obszaru funkcjonalnego z południową obwodnicą miasta. Powstała droga dwujezdniowa droga o długości ponad 2,5 kilometra oraz towarzysząca infrastruktura – m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, 10 zatok autobusowych z przystankami. Trasa będzie obsługiwać południowo-wschodnią część miasta, a także przeniesie ruch z DK 16 i DK 53.

reklama

– Możemy cieszyć się, że zrealizowaliśmy tę inwestycję – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Czekamy tylko na ostateczne zakończenie prac przy węźle Pieczewo. Trzeba tez pamiętać, że trasa wiedzie przez teren dotychczas niewykorzystywany i otworzy znaczne obszary wolnych gruntów pod inwestycje.

Efektem ma być ożywienie gospodarcze tej części miasta i wzrost przedsiębiorczości. Na tym terenie może powstać ok. 2,2 tys. mieszkań oraz 200 domków jednorodzinnych. Na usługi zaplanowano 24-hektarowy obszar.

Zrealizowane prace mają wartość ponad 53 mln złotych. 85 procent finansowania zadania pochodzi z unijnego budżetu.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma