16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Trwa wycinka przy Paru Centralnym. Zamiast drzew urośnie tu ogromny blok

OlsztynTrwa wycinka przy Paru Centralnym. Zamiast drzew urośnie tu ogromny blok

Firma Arbet od 2020 roku starała się o zgodę na wybudowanie apartamentowca w parku Centralnym. Urząd dwa razy odmówił, za trzecim wydał pozwolenie na budowę.

reklama

*nagranie wideo

W parku Centralnym stanie nowy apartamentowiec

W parku Centralnym w Olsztynie rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem terenu pod budowę nowego, 7-kondygnacyjnego apartamentowca. Budynek ma stanąć na działce o powierzchni około 4 tysięcy metrów kwadratowych, przy ulicy Emilii Plater, w okolicy skrzyżowania z ulicą Kościuszki.
Teren ogrodzono, wycięto drzewa i krzewy, trwa wyrównywanie terenu.
Budowa od początku wzbudzała kontrowersje, jednak ostatecznie miasto wydało pozwolenie na tę inwestycję.

reklama
Trwa wycinka przy Paru Centralnym. Zamiast drzew urośnie tu ogromny blok nieruchomości Olsztyn, Wiadomości

Arbet trzy razy starał się o pozwolenie na budowę apartamentowca

Jak donosi portal olsztyn.com.pl, Arbet już w lutym 2020 roku złożył w urzędzie miasta wniosek o zgodę na wybudowanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego „z niezbędnym zagospodarowaniem terenu, przebudową istniejącej sieci kanalizacji deszczowej oraz przyłączami kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, przyłączem wodociągowym, elektroenergetycznym oraz C.O. w ramach jednoetapowej inwestycji mieszkaniowej”.
Podczas sierpniowej sesji rady miasta radni odrzucili wniosek, motywując to brakiem zgodności projektu z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Inwestor zwrócił się więc do miasta z prośbą o wskazanie lokalizacji, w której mógłby wybudować niemal taki sam budynek.


Ten wniosek również odrzucono. Radni uważali, że tak duży obiekt w ogóle nie pasuje do okolicy. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje na tym obszarze budynki niższe i pełniące funkcje usługowe, a nie mieszkalne. Pomysł powstania apartamentowca nie spodobał się również mieszkańcom, którzy wskazywali na brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych w odniesieniu do liczby mieszkań. Obawiali się także możliwości zacienienia swoich działek.

Trwa wycinka przy Paru Centralnym. Zamiast drzew urośnie tu ogromny blok nieruchomości Olsztyn, Wiadomości

Apartamentowiec w parku Centralnym jednak powstanie

Ostatecznie pod koniec września zeszłego roku urząd miasta zgodził się na budowę.
„Wyrażono zgodę na wydanie decyzji zatwierdzającej projekt zagospodarowania terenu oraz projekt architektoniczno-budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę obejmujące budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym wraz z murami oporowymi, przebudową kolizji sieci kanalizacji deszczowej na działce nr 120 obręb 70, budowę zjazdu z ulicy Emilii Plater w Olsztynie na działce 62 obręb 70” – czytamy w pozwoleniu.

reklama


Apartamentowiec ma być nowoczesny i przeszklony. Nie są znane jeszcze ceny powstających mieszkań, jednak biorąc pod uwagę lokalizację niedaleko centrum Olsztyna i umiejscowienie w parku, można przypuszczać, że trzeba będzie za nie sporo zapłacić.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

35 KOMENTARZY

35 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Kolejnyodklejony
31 stycznia 2023 15:55

Co wam te drzewa przeszkadzają że gdzie się da to je wycinacie. W tym mieście i tak powietrze zwyczajnie śmierdzi, kolejna rzecz – wystarczy wejść na portale mieszkaniowe i zobaczyć ile jest ofert mieszkaniowych na wynajem czy sprzedaż nawet apartamentowcow i jakoś chętnych nie ma. Kto w tym miescie dba o dobro obywateli?! Ulice rozkopane złobkow jak na lekarstwo inwestorów równiez a oni kolejny blok stawiają. Olsztyn stanie się sypialnia innego miasta bo pracy czlowiek tu nie znajdzie na tyle platnej by ten apartamentowiec utrzymac.

Jarek
31 stycznia 2023 12:11

To jak za trzecim razem wydano zgodę to musiała trochę kosztować… Tylko gdzie ta kasa poszła?

Polecane
Ogłoszenia