27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rodzaje pilarek, które warto kupić do domu

Materiał zewnętrznyRodzaje pilarek, które warto kupić do domu

Precyzyjne cięcie to podstawa. Wiedzą o tym wszyscy miłośnicy konstrukcji z drewna lub prac ogrodowych. Dobrze znać rodzaje pilarek, które mogą okazać się niezbędne w każdym domu. Postanowiliśmy zatem opracować krótki przegląd takich urządzeń. Zapraszamy do lektury!

reklama

Piły ręczne do ogrodu

Mając do dyspozycji własny teren zielony, trzeba również zadbać o sprzęt do pielęgnacji drzew i krzewów. Co interesujące, nawet mały ogród może wymagać sporo zabiegów pielęgnacyjnych. W związku z tym potrzebna będzie pilarka akumulatorowa. Urządzenia elektryczne tego typu mają często prowadnicę z uchwytem, która umożliwia zastosowanie piły na wysokościach. Przydatna rzecz podczas przycinania jabłoni na przykład. Taka pilarka do cięcia gałęzi ma zazwyczaj dość pojemny akumulator w zestawie oraz ładowarkę, naturalnie. Niektóre modele mogą występować również w parze z nożycami do żywopłotu.

Ciekawym rozwiązaniem są także małe pilarki akumulatorowe, którymi można przycinać drewno. Są lekkie i poręczne, a zębate ostrza bez problemu radzą sobie z cienkimi deskami. Dzięki takim urządzeniom można dokonywać drobnych napraw. Przydają się także przy pracach wykończeniowych. Rodzaje pilarek ręcznych na tym się jednak nie kończą.

reklama

Dobre pilarki tarczowe

Piły tarczowe mają zastosowanie podczas bardziej wymagających zadań. Jeśli chce się samemu postawić wiatę ogrodową, powiedzmy, wydajna pilarka tarczowa przyda się bez dwóch zdań. Dziś takie urządzenia są jednak na tyle bezpieczne, że nie trzeba być doświadczonym stolarzem, aby sobie z nimi poradzić. Wystarczy przestrzegać zasad użytkowania. Pilarkę tarczową można wyposażyć w różne tarcze tnące, które sprawdzą się podczas licznych zadań.

Dobra pilarka tarczowa może występować w formie ręcznej lub stołowej. Ta druga jest częścią bardziej złożonego systemu, który wymaga dość sporo miejsca w warsztacie. Dzięki temu jednak we własnym domu można wykonać bardziej skomplikowaną obróbkę drewna bez obciążenia operatora. Podręczny popychacz tymczasem pomoże zminimalizować ryzyko skaleczenia piłą praktycznie do zera.

reklama

Rodzaje pilarek do zadań specjalnych

Piły łańcuchowe to już konkretny sprzęt do cięcia drewna opałowego na przykład. Dobra pilarka spalinowa wciąż jest bardziej wydajna od tej elektrycznej. Bateria bowiem nie pozwala na dłuższą pracę, a kabel zasilający często przeszkadza. Pilarki łańcuchowe elektryczne za to cechują się cichszą pracą i są bardziej ekologiczne. Jednak piły spalinowe do użytku domowego lepiej sprawdzają się w ogrodach, gdy trzeba usunąć grubsze i twardsze drzewa.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia